Menu strony

Bobasy lubią oglądać telewizję, ale trzeba wybierać dla nich rozwijające programy

Nie wolno zabraniać szkrabom oglądać telewizję. Faktem jest, że nie należy siedzieć przed odbiornikiem cały dzień. Zatem rozważnie powinniśmy selekcjonować dla nich edukacyjne programy.


sprzęt


program tv


hasło


Sprawdź też

Gry planszowe - najciekawszy prezent na Święta

lata 80. XX wieku
Gdy listopad jest już w pełni, w większości domów zaczyna się wzmożone przygotowanie do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Dobieramy ozdoby choinkowe, wymyślamy potrawy, które chcemy przyrządzić.


Telewizja oczarowuje ludzi od zawsze – od momentu powstania. Ruch na ekranie hipnotyzuje i sprawia, że możemy wpatrywać się w niego przez cały dzień. Nie będzie to rzecz jasna zbyt zdrowe, zwłaszcza dla najmłodszych. Wobec tego rodzice muszą starannie wybierać to, co smyk ogląda. Należy postawić na taki program TV, który jest edukacyjny. Może być o ssakach. Maluchy przecież kochają zwierzątka. Te, które można trzymać w przydomowej oborze oraz te dzikie, które można spotkać tylko w ogrodzie zoologicznym. Jeżeli nasz maluch jest jeszcze zbyt mały na programy o zwierzętach, to możemy pozwolić mu na obejrzenie bajek. Jednak zawczasu musimy upewnić się, że są to bajki pozbawione agresji oraz czarnych charakterów. Nasze dziecko powinno oglądać je z przyjemnością oraz czerpać z nich przykłady o przyjaźni oraz uczciwości. Strach czy chowanie się pod stołem nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Na początku powinniśmy z naszym smykiem oglądać telewizję razem. Warto uczyć je, że kiedy nadchodzi limit czasowy, to po prostu wstajemy i zaczynamy interesować się czymś innym. Możemy razem układać klocki lub przygotowywać obiad.


Pamiętajmy, że telewizja może mieć bardzo dobry wpływ na rozwój naszego bobasa. Powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że we wszystkim musimy umieć znaleźć umiar.
2019/04/07, 07:34:02