Menu strony

Na czym polega praca w branży technologii informacyjnej?

IT to angielski skrót od słów „technologia informacyjna”. Branża ta jest niezwykle szeroka i dotyczy wszystkiego, co ma związek z komputerami, sieciami internetowymi oraz oprogramowaniem. Obecnie jeśli firma nie ma witryny WWW, uważa się ją za niezbyt ważną na rynku. Komputeryzacja urzędów i instytucji państwowych, zarządzanie oprogramowaniem firm, czy naprawa urządzeń komputerowych daje bardzo dużo miejsc na rynku pracy. Atrakcyjne płace są jedną z przyczyn, dla których studia na kierunku informatyka są jednymi z najchętniej wybieranych studiów z kierunków matematyczno-przyrodniczych. Analitycy rynku zatrudnienia twierdzą, że zapotrzebowanie na fachowców w dziedzinie IT będzie ciągle wzrastało.


MSI Wind Top AE2210
Co po skończeniu studiów?
Studenci na kierunku informatyka zazwyczaj podejmują pracę już w Czasie kształcenia. Dużo przedsiębiorstw potrzebuje taniej i zdolnej siły roboczej do dorywczej pracy, przykładowo przy opracowywaniu aplikacji mobilnych. Najbardziej poszukiwaną przez studentów pracą jest wypróbowywanie oprogramowania. W szczególności poszukiwaną jest praca testera gier komputerowych. Nie jest to jednak nieskomplikowana praca, tester (kontynuuj: usługa na ItKontrakt) wyszukuje pomyłki popełnione przez twórców i poprawia je. Na tym stanowisku wymaga się więc rozwiniętej umiejętności analitycznego myślenia, oraz bardzo dobrej znajomości najważniejszych języków programowania. Dlatego do tego zawodu częściej wybiera się osoby posiadające udokumentowane, najlepiej wieloletnie doświadczenie przy tworzeniu oprogramowania.

Wielka korporacja najlepsza
Analizy rynku pracy wykazały że korporacje funkcjonujące w branży IT bardzo dbają o zatrudnione w nich osoby. Bezpłatna stołówka, siłownia i stoły do gry w bilard w miejscu pracy, to tylko niektóre z udogodnień oferowanych przez taką firmę. Wielkie firmy informatyczne funkcjonują zazwyczaj w sektorze usługowym. Jedną z częstych usług wykonywanych przez takie przedsiębiorstwa jest tzw. outsorcing it (kliknij: - oferta).

Podoba Ci się ten treść?! To przejdź do oferty plexa mleczna, aby zaznajomić się z ciekawymi info na ten temat, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Outsorcing opiera się na przejęciu odpowiedzialności za poprawne działanie sieci informatycznej firmy z zewnątrz. Przedsiębiorstwa decydują się na takie rozwiązanie kiedy prowadzenie własnego działu IT jest z rozmaitych przyczyn nierentowne. W takiej sytuacji skorzystanie z usług outsourcingowych jest najrozsądniejsze.
2019/07/09, 07:04:05