Menu strony

Jak wybrać właściwą uczelnię?

Wybór kierunku studiów jest to wybór na całe życie. Tymczasem aż siedemdziesiąt proc. Polaków kończy nienależny kierunek. Jak się zatem do tego zabrać?


Najistotniejsze jest, żeby wykonywać to, co się uwielbia – to przeważnie powtarzana wskazówka związana z wyborem uczelni.


Wrocław nad Odrą


Humanista bez uzdolnień matematycznych posiada małe szanse na karierę rachunkowego. A bez serca do własnej pracy, będzie tylko nieszczęśliwy. Toteż przed doborem studiów, w pierwszej kolejności, powinniśmy się zastanowić, co kochamy robić, a również jakie mamy dary. Być może filologia angielska wrocław jest dla nas idealna? Mogą nam w tym dopomóc znajomi, testy predyspozycji zawodowych a także doradca zawodowy. Aczkolwiek humanistom trudniej jest odnaleźć pracę, to są pewne nisze, w jakich sobie poradzą. Gdy już wiemy co nieco o własnych możliwościach, czas począć obserwować przemiany na rynku pracy. Im rychlej tym odpowiedniej. Co prawda, badając propozycje pracy dziś, nie dowiemy się kogo będą wypatrywać pracodawcy za 5 lat, ale wyrobimy sobie sąd na temat ich wymagań. Nie okłamujmy się, gdy skończymy studia oczekiwania prawdopodobnie będą większe aniżeli obecnie, więc warto skupić się na uczelniach, jakie pozwolą nam się do nich przyszykować.


Kilka kierunków na rynku pracy jest stałych. Po pierwsze pracodawcy od wielu lat rozglądają się za absolwentami kierunków technicznych, toteż w rankingach politechniki cieszą się wysoką opinią pośród pracodawców. Lecz nie każdy absolwent kierunku technicznego ma zapewnioną pracę - aktualnie kłopoty z jej odnalezieniem mają choćby inżynierowie budownictwa. Ciągle są poszukiwani absolwenci Informatyki, choć w mniejszym stopniu administratorzy systemów a w wyższym stopniu programiści. Również dla humanistów istnieją ciekawe nisze. Nie wyłącznie kierunek jest istotny, lecz także specjalizacja. Im bardziej niszowa jak też nowatorska tym odpowiedniej.


Sprawdź też

Kurs organizacji imprez może nam się przydać

event manager kurs
Potrzeba się namyślić nad tym, czym pragniemy się zajmować w życiu, tak żeby uzyskać świadomość, że będzie nam to dawało duże profity. Gdy jeszcze się do tego dobrze przygotujemy, to sukces będzie gwarantowany.


Czy spoglądaliśmy na event manager kurs?


Kiedy chcemy mieć pewność, że będziemy zajmowali się bardzo interesującymi zadaniami, to koniecznie powinniśmy zobaczyć, gdzie jest prowadzony event manager kurs.


Przykładem mogą być prawnicy, których jest sporo, ale już tych ze specjalizacją prawo farmaceutyczne jest niewielu. W ostatnim czasie ukazało się mnóstwo ogłoszeń, w którym wyszukuje się inżynierów specjalizujących się w odnawialnych źródłach energii. Cały czas wielką popularnością cieszy się pedagogika wrocław.
2017/08/18, 06:31:17