Menu strony

Jak właściwie przygotowywać się do transportu pianina - krótki poradnik dla kobiet oraz mężczyzn planujących przeprowadzkę

Przenosiny do innego, nawet nieodległego miasta zawsze wiążą się z mnóstwem pracy oraz stresem. A przeprowadzają się zarówno osoby indywidualne, jak i firmy i instytucje państwowe. Jedną z istotniejszych kwestii jest oczywiście właściwe zabezpieczenie przedmiotów przygotowywanych do przewozu. Zazwyczaj najwięcej ambarasu mamy z tymi wielkogabarytowymi sprzętami, w tym też z pianinami, które dodatkowo wymagają tego, żeby przenosić je z sporą ostrożnością.

Każdy wirtuoz jest przywiązany do swego instrumentu. Pod tym zdaniem natychmiast podpisaliby się
transport wielkogabarytowy
również i pianiści. Dlatego transportowanie pianina albo fortepianu nie może odbywać bez udziału jego właściciela, który świetnie zna własny instrument i wie, na co koniecznie trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas transportu. Natomiast jeżeli na względzie mamy instrumenty, które są np. własnością placówek państwowych, to wicedyrektorzy tegorodzaju ośrodków mogą poprosić o rady zaprzyjaźnionych muzyków, szczególnie wtedy, gdy pianino jest wiekowe. Żeby w ogóle przetransportować pianino, to wpierw należy wynająć odpowiedni samochód (cała oferta) - użycie przyczepy raczej nie jest trafionym pomysłem, ponieważ nie daje ona dostatecznej ochrony przed opadami atmosferycznymi, a koła nie mają dobrej amortyzacji. Z racji tego że gabaryty instrumentu są niemałe, to warto już na początku z grubsza zaplanować trasę biegnącą od pokoju, gdzie stoi pianino albo fortepian, do samochodu, a później zastanowić się, jak wnieść instrument do innego budynku. Naprawdę istotną czynnością jest na pewno usunięcie z drogi wszystkich przeszkód, np. kwiatów rosnących w sążnistych donicach bądź mebli. Warto także zmierzyć wymiary ościeżnic, a nawet sieni, żeby mieć pewność, że wyniesienie fortepianu w ogóle będzie wykonalne - jeśli nie, to trzeba będzie instrument spuścić przez... balon. Na koniec kilka innych, czysto technicznych, wskazówek - więcej szczegółów o ofercie.


Sprawdź też

W jakiej sytuacji skorzystać z alternatywy szybkiego wypożyczenia auta

Wypożyczalnia samochodów
Nikomu nie musimy chyba nawet mówić o tym, jak świetną propozycją w wielu najróżniejszych sytuacjach jest skorzystanie z usług dobrej wypożyczalni samochodów. W końcu własny pojazd daje nam przede wszystkim sporą niezależność w sytuacji gdy jesteśmy akurat w obcym mieście i chcielibyśmy bez jakichkolwiek problemów dostać się do jakiegokolwiek miejsca. Dodatkowo tego typu wypożyczalnie mogą obecnie zaoferować znacznie szerszy wybór samochodów, zatem jeśli na przykład planujemy akurat przeprowadzkę, to będziemy mogli wynająć w nich samochód dostawczy, który w znacznym stopniu nam to ułatwi.

Na wstępie trzeba dobrze zabezpieczyć pedały, gdyż one, w przeciwieństwie do czarno-białych klawiszy, nie posiadają jakiejkolwiek osłony. Potem warto przymocować wszystkie ruchome części instrumentu, np. klapy, aby podczas transportu się nie urwały się bądź nie zostały zniszczone. Natomiast w samochodzie pianino obligatoryjnie trzeba unieruchomić wykorzystując solidne taśmy mocujące. Jak pokazaliśmy, przetransportowanie pianina wymaga sporego nakładu pracy, zatem niektórzy z miejsca skontaktują się z firmą transportową, żeby mieć pewność (zobacz i porównaj), że instrument nie zostanie zniszczony w trakcie przenosin.
2020/04/25, 07:38:05