Menu strony

Jakie gry dla dziecka. Mamy dobre podpowiedzi dla poszukujących dobrych informacji

W rozmaitych mediach od dłuższego czasu można napotkać doniesienia o tym, jak to gry komputerowe są niekorzystne dla młodych ludzi. Trzeba powiedzieć to wprost – to nonsens. Takie doniesienia są wyłącznie efektem braku wiedzy dziennikarzy, którzy pragną zajmować widownię sensacyjnymi.

lego
Ludzie mądrzy nie łykają doniesień o wywoływaniu agresji przez gry na komputer. Pomyślmy: dlaczego to gra ma wykazywać takie działanie, a nie np. najczęściej dużo ostrzejsze produkcje z Hollywoodu? Z jakiego powodu to gra na komputer ma rzekomo zachęcać kogoś do zabicia człowieka, a nie nowela kryminalna z dosadnymi opisami zabójstw? Następna rzecz – z jakiej przyczyny zabicie kogoś na ekranie peceta ma spowodować, że graczowi przyjdzie ochota na zabójstwo w niewirtualnym świecie? Przecież jest zupełnie odwrotnie, brutalna gra na komputer potrafi rozładować nerwy!

Sprawdź też

Kupujemy tańsze programy na playstation

dzieci grają na konsoli xbox
Chociaż nadal w akurat Polsce konsole do gier nie są za bardzo popularne - relatywnie, to jednak nie można powiedzieć, że owa sytuacja nie ulega zmianom... Bardzo często ludzie w naszym kraju już uzmysławiają sobie, iż tak naprawdę nie ma bardziej wskazanego rozwiązania dla uwielbiających świat gier, niż konsola. W końcu komputery w sumie nie zostały stworzone po to, aby grać. Zwróć na to większą uwagę! A w wielu przypadkach niestety o tym zapominamy. Choć w większości przypadków wchodzą w rachubę tematy natury finansowej.


I zostaje jeszcze główny argument – gry wideo to rzesze różnych typów i produkcji. Różnice gatunkowe są duże – w sprzedaży można zobaczyć zabawne Lego Władca Pierścieni dla najmłodszych, a obok GTA V, sprzedawaną tylko dorosłym. Tak samo jak w wypadku oglądania filmów lub czytania lektur, najważniejsze jest wybranie odpowiedniej pozycji. Spektrum jest naprawdę szerokie.

Jeżeli jesteś rodzicielem dziecka, które lubi gry wideo, nie zapominaj, by zawsze kontrolować to, w co dziecko się bawi. Gry krwawe nie są dobre dla dziecka, ponieważ mogą spowodować koszmary w nocy i uczucie strachu.Dobrze jest udać się z latoroślą do sklepu i sprawdzić towary na sklepowych półkach. Nie zapominaj, że gry wideo otrzymują rożne kategorie wiekowe, tak samo jak filmy. Dlatego dla młodego człowieka trafnym prezentem będzie Lego Harry Potter, a nie jakaś hardcorowa strzelanka. W sklepach można spotkać dużo przeróżnych gier, które efektywnie stymulują wyobraźnię i inteligencję dziecka, nie oddziałując jednocześnie krwią i golizną.
2019/04/03, 07:23:01