Menu strony

Jak drukować, żeby było to opłacalne? Który typ druku będzie najlepszy?

Jaka jest różnica pomiędzy normalnym drukiem offsetowym a drukiem cyfrowym? Najważniejsza różnica widoczna jest głównie na rozkładzie kosztów, gdyż koszt druku czegoś metodą cyfrową jest większy niż koszt klasycznego wydruku. Jednocześnie, koszt wydruku tylko trochę zmienia się razem z rosnącym nakładem.
Czym jest druk cyfrowy? Bardzo charakterystyczną cechą takiego wydruku jest fakt, że materiały, które są przeznaczone do druku przesyłane są do urządzenie w formie danych komputerowych, przez co jest możliwy druk bezpośredni. Jest tak, ponieważ nie ma formy drukarskiej, co oznacza, iż obraz przygotowywany jest na bieżąco w maszynie cyfrowej, w miejscu, gdzie zaczyna się drukowanie. Drukarnia, która w swojej ofercie chce mieć dużo zleceń, na przykład na foldery reklamowe powinna coraz częściej korzystać z druku w formie cyfrowej.

Więcej: druk cyfrowy zabrze

przycisk drukowania
Najbardziej powszechną i wykorzystywaną metodą takiego wydruku jest elektrofotografia, gdzie komputer zawiaduje wiązką laserową, jaka naświetla naładowany elektrostatycznie cylinder. W taki sposób utworzony obraz na cylindrze traktowany jest proszkiem, on później trafia na podłoże a pod wpływem dużej temperatury jest w nie wtapiany. A czym jest wydruk (http://www.drukarnia.navy-blue.pl/) offsetowy? Taki druk odznacza się tym, że koszty pojedynczego arkusza są bardzo małe. Do tego, spore są koszty przygotowania od początku produkcji. Należy wykonać blachy do każdego koloru osobno, narządzić maszynę oraz zadać farbę. Tak więc opłacalność druku offsetowego ma miejsce wtedy, kiedy te wydatki uda nam się zmniejszyć poprzez rozłożenie ich na duży nakład wydruku. Druk offsetowy to po prostu przemysłowa odmiana druku płaskiego, gdzie obraz przenoszony jest z płaskiej formy drukarskiej na materiał przy pomocy cylindra obciągniętego gumą. Są dwa rodzaje druku offsetowego: arkuszowy oraz rolowy.

Arkuszowy typ polega na przenoszeniu na arkusz farby offsetowej o dość dużym czynniku lepkości, a później zapisaniu na trwałe jej przez wsiąkanie oraz polimeryzację. Który wydruk lepiej wybrać? To zależy. Druk w formie cyfrowej jest doskonały tam, gdzie nakłady są na tyle niewielkie, że nie warto stosować druku klasycznego. Zaś druk offsetowy jest dobry w przypadku nakładów większych, co najmniej kilkuset sztuk jednego rodzaju, jak również przy arkuszach większych aniżeli format A3.


Sprawdź też

Jak odnaleźć właściwą firmę ochroniarską oraz co w ogóle przyniesie jej zaangażowanie?

firma ochroniarska warszawa
W obecnych dniach nie można by mieć całkowitej pewności, iż nie zostaniemy poprzez kogoś okradzeni. Naturalnie możemy zamontować w swym domu albo agencji swojej firmy różne systemy zabezpieczeń, przykładowo dobre zamki z atestem, jednak nic nie zrekompensuje sprawnego oka specjalistycznej firmy ochroniarskiej.


Tego typu firma ochroniarska Warszawa posiada wyszkolonych pracowników mających specjalistyczne prawa wręcz do noszenia broni palnej.
2018/08/29, 15:00:02