Menu strony

Tektura falista - produkt doskonałej jakości

Tektura falista składa się z kilku warstw papieru - gładkich arkuszy papieru i arkuszy środkowych - tych pofalowanych. To najczęściej stosowany materiał do produkcji opakowań.


Mamy wiele rodzajów tektury falistej.
producent opakowań z tektury falistej


Poszczególne rodzaje odróżnia specyfikacja techniczna, która przekłada się na dane właściwości. Ze względu na budowę możemy wymienić rodzaje tektury takie jak: tektura dwuwarstwowa, tektura trzywarstwowa, tektura czterowarstwowa itp. Do produkcji tektury falistej stosowane są różne papiery, które wpływają na jej jakość oraz wytrzymałość. Najczęściej stosowane papiery to: papiery makulaturowe, testliner, kraftliner. Według gramatury oraz rodzajów papierów wymienia się rodzaje opakowań z falistej tektury: opakowania produkowane metodami wykrawania, opakowania fasonowe, pudła klapowe, opakowania kaszerowane, połączenie tektury falistej z drukiem offsetowym, a ponadto dodatki do opakowań i też kratownice, narożniki, przekładki, wkładki itd . Producent opakowań z tektury falistej może określić właściwości tektury poprzez zastosowanie mierników jak na przykład: FCT - wytrzymałość na zgniatanie płaskie, ECT - wytrzymałość na zgniatanie pionowe, BCT - odporność produktu na ściskanie (zobacz). Ze względu na różne rodzaje tektury możemy najodpowiedniej dostosować właściwości danego opakowania do zastosowania.


Tektura falista ma mnóstwo zalet - jest lekka, stosunkowo trwała i mocna, giętka i kosztowo efektywna.
Ponadto, jest w 100% odnawialna - do jej produkcji używa się naturalnie odnawialnych włókien drzewnych. Wszystko to sprawia, iż w dziedzinie rozwiązań opakowaniowych tektura falista jest nazywana opakowaniem przyszłości, ponieważ spełnia wymogi parametrowe i wysokie oczekiwania klientów.
2020/05/14, 07:54:04