Menu strony

Aktywne pożytkowanie czasu wolnego, zatem co robić, aby nie trwonić niedzielnego popołudnia przed TV

Zbliżająca się wiosna sprawia, że mamy coraz większą ochotę, by nie spędzać czasu w domu. Pogoda nam sprzyja, słońce świeci coraz mocniej, a temperatura staje się coraz większa. Zdejmujemy grube, zimowe kurtki i rozważamy, co robić, by nie siedzieć następny niedzielny dzień przed TV. Najprostszą metodą na czas wolny jest spacer. Można chodzić gdziekolwiek pragniesz – i po mieście, i za miastem, ale oczywiście pierwszorzędne są naturalne scenerie.

gra w siatkówkę
Zatem dobrze zajechać samochodem do niedaleko położonego lasu oraz patrzeć, w jaki sposób natura powolutku budzi się do życia. Grzybów niestety nie znajdziemy, lecz przyjemnie spędzimy czas. Możemy zabrać piłkę, rakietki do badmintona oraz jak najbardziej przepyszne kanapki albo inne smakołyki, by zjeść poza domem wyborny podwieczorek. Cała rodzina będzie uszczęśliwiona, kiedy postawimy kosz na zielonej trawie i będziemy słuchać śpiewu ptaków. Jeżeli nie spacerowanie, to może wyprawy(zobacz egzotyczne wyprawy) na rowerze? Większość z nas uwielbia pedałować, dlaczego więc nie udać się na przejażdżkę? Nie jedziemy od razu 20 km poza miasto, na początku starczy parę kilometrów, by troszkę poruszać się po zimie - Sporo ludzi przepada także za spacerowaniem z kijkami. To tzw. Nordic Walking, jaki pozwala nie tylko nacieszyć się przyrodą, lecz także pozbyć się kilku niechcianych kg, które niestety często pojawiają się po zimniejszych miesiącach. Kijki odciążają stawy, dlatego mogą ich używać także osoby mające z nimi trudności. Oprócz tego popularnością cieszą się działki, tak zwane ogródki, jakie można znaleźć we właściwie każdym mieście. Dobrze mieć taki swój kawałek ziemi, gdzie będziemy mogli posadzić ulubione kwiaty, wyhodować pomidorki, jak również postawić grilla, aby czasem spożyć kolację pod gołym niebem. Kluczowe jest, aby jak najwięcej być poza domem, bo nim się obejrzymy, znowu nadejdzie zima.


Sprawdź też

Jak ciekawie zająć swojemu dziecku wolny czas na wczasach?

Creative Commons
Wyjazd z dzieciakami na wczasy niewątpliwie może być wSPAniałym czasem, lecz jeżeli nie masz większego pomysłu na to, w jaki konkretnie sposób zaplanować swoim dzieciom czas wolny, wówczas wakacyjny wyjazd może okazać się także prawdziwym koszmarem.

chłopak robiący brzuszki
To tylko kilka pomysłów na spędzanie wolnych chwil. Na pewno masz swoje ulubione zajęcia, jakie możesz robić pod gołym niebem (odnośnik). Zabierz rodzinę z wygodnej kanapy i zróbcie coś fajnego, a znacznie milej będzie się wam spać, gdy już wrócicie do domu wyczerpani, ale szczęśliwi.
2019/07/05, 07:38:05