Menu strony

Wzór przemysłu

Apple – światowa firma, która produkuje pecety i smartfony, jest teraz najzamożniejszą firmą na globie. Wielki sukces przedsiębiorstwa, które zainicjował niedościgniony Steve Jobs, ma źródło w czymś, co zwie się się atrakcyjny wzór przemysłowy. Każdy zauważy, że wyroby Apple niesamowicie wyróżniają się wyjątkowym projektem. To ogromna zasługa ojca Apple, który charakteryzował się wręcz obsesją na punkcie szczegółów. W latach 80 na sklepowych półkach pojawił się Macintosh, domowy PC, który był przystępny dla domowego użytkownika. Następne wyroby nie były już tak udane.
(Przeczytaj też )
sala konferencyjna
Kiedy do firmy po latach pracy w Pixarze powrócił Steve Jobs, Apple zaczął odznaczać się niebanalną estetyką. Oczywiście produkty, takie jak iMac, wyróżniały się porządnymi parametrami technicznymi, lecz najbardziej zachęcające dla klientów okazywały się nieskazitelne projekty. Wiele osób twierdzi, że nabywając produkty Apple płaci się jedynie na stylistykę i magię marki. Jest w tym wniosku dużo prawdziwości, wyroby Apple stały się czymś więcej niż zwyczajnymi dobrami materialnymi.

Sprawdź też

Po co firmy zatrudniają doradców

produkcja
Obecnie przedsiębiorstwa zatrudniają konsultantów, którzy mają pomóc w znalezieniu rozwiązania w różnych sytuacji. Często słyszymy również, że działacze polityczni korzystali ze wsparcia konsultantów. Ludzie, którzy zajmują się szeroko pojętym konsultingiem muszą mieć głowę na karku.


objaśnia ten temat. W zeszłym roku koreański gigant stoczył batalię z Apple – sąd stwierdził, że Samsung podkradł Apple parę pomysłów na wzór przemysłowy. Wielu fachowców wytyka hipokryzję firmy Jobsa, gdyż Apple też parę wzorów wziął od innych podmiotów. Tak było z interfejsem graficznym, który początkowo funkcjonował na urządzeniach marki Xerox. Gdy pracownicy Jabłuszka oglądali na własne oczy znakomity pomysł ludzi z laboratoriów PARC, dali go w bestsellerowym pececie Macintosh. (Więcej tutaj ) Wydaje się że własność przemysłowa powinna być dobrze strzeżona przez wymiar sprawiedliwości, ale należy zachować rozsądek. Nie należy sprawiać, by przedsiębiorstwa mogły zastrzegać właściwie każdy, nawet maleńki detal swoich wyrobów, gdyż wpłynie to fatalnie na rynek.
2018/06/22, 14:31:04