Menu strony

Wzór przemysłu

Apple – światowa firma, która produkuje pecety i smartfony, jest teraz najzamożniejszą firmą na globie. Wielki sukces przedsiębiorstwa, które zainicjował niedościgniony Steve Jobs, ma źródło w czymś, co zwie się się atrakcyjny wzór przemysłowy. Każdy zauważy, że wyroby Apple niesamowicie wyróżniają się wyjątkowym projektem. To ogromna zasługa ojca Apple, który charakteryzował się wręcz obsesją na punkcie szczegółów. W latach 80 na sklepowych półkach pojawił się Macintosh, domowy PC, który był przystępny dla domowego użytkownika. Następne wyroby nie były już tak udane.
(Przeczytaj też http://www.jwp.pl/faq/ochrona_wlasnosci_intelektualnej.html)
sala konferencyjna
Kiedy do firmy po latach pracy w Pixarze powrócił Steve Jobs, Apple zaczął odznaczać się niebanalną estetyką. Oczywiście produkty, takie jak iMac, wyróżniały się porządnymi parametrami technicznymi, lecz najbardziej zachęcające dla klientów okazywały się nieskazitelne projekty. Wiele osób twierdzi, że nabywając produkty Apple płaci się jedynie na stylistykę i magię marki. Jest w tym wniosku dużo prawdziwości, wyroby Apple stały się czymś więcej niż zwyczajnymi dobrami materialnymi.

Sprawdź też

Ładne opakowanie sprzyja wzrostowi sprzedaży naszych produktów

prezent
Jeśli prowadzisz własną firmę, niewątpliwie wiesz dobrze, jak bardzo ważne jest, aby dawać swoim klientom wszystko to, czego pragną. Jeśli klient będzie zadowolony z Twoich usług, wówczas zdecydowanie wróci kolejnym razem po to, aby kupić u Ciebie coś więcej. Jeśli produkujesz produkty wysokiej jakości, które są wyjątkowo lubiane przez klientów, powinieneś zadbać bez wątpliwości o odpowiednie ich zapakowanie. Wielu osób robi podstawowy błąd, nie zwracając w ogóle uwagi na wygląd opakowania, w którym znajdują się produkowane przez nich produkty.


http://www.jwp.pl/uslugi/zwalczanie_nieuczciwej_konkurencji.html objaśnia ten temat. W zeszłym roku koreański gigant stoczył batalię z Apple – sąd stwierdził, że Samsung podkradł Apple parę pomysłów na wzór przemysłowy. Wielu fachowców wytyka hipokryzję firmy Jobsa, gdyż Apple też parę wzorów wziął od innych podmiotów. Tak było z interfejsem graficznym, który początkowo funkcjonował na urządzeniach marki Xerox. Gdy pracownicy Jabłuszka oglądali na własne oczy znakomity pomysł ludzi z laboratoriów PARC, dali go w bestsellerowym pececie Macintosh. (Więcej tutaj http://www.jwp.pl/uslugi/wynalazki.html) Wydaje się że własność przemysłowa powinna być dobrze strzeżona przez wymiar sprawiedliwości, ale należy zachować rozsądek. Nie należy sprawiać, by przedsiębiorstwa mogły zastrzegać właściwie każdy, nawet maleńki detal swoich wyrobów, gdyż wpłynie to fatalnie na rynek.
2013/06/06, 15:16:36