Menu strony

W jaki sposób uzyskiwać nowych klientów na swe towary?

Mogą być takowe formy kunsztowne, jakie na długi czas zapisują się w pamięci. Powinny czymś się wyróżniać. A to pomysłem, a to kolorystyką a to na koniec swoim kształtem.


Osiedle mieszkaniowe Ogrody Bielańskie


Owego kalibru malunki znajdują się bardzo dobrze w reklamie, gdyż najnormalniej na świecie są bardzo zauważalne.


Takie olbrzymie malownictwo ścienne mogłoby być nazywane jako mural. Niektórzy ludzie mają w pamięci jeszcze z dziejów PRL wielkie reklamy przedsiębiorstw Pewex czy PKO umieszczone na blokach mieszkalnych. Były to akurat murale. Wszakże reklama towaru to nie jedyny cel, dla którego wykonywane są murale. Zależnie od idei twórcy, murale reklamowe mógłby posiadać na celu impresję widza czy reklamę pewnej akcji dobroczynnej. Z drugiej jednak strony na jednym z bloków w mieście Heweliusza istnieje mural obrazujący Ojca Świętego Jana Pawła II oraz sylwetkę Lecha Wałęsy. W Ostrowie Wielkopolskim zaś działa piękny mural upamiętniający Powstanie Wielkopolskie. Godny wzmianki jest także znajdujący się w Poznaniu trójwymiarowy mural pt. "Opowiastka śródecka z muzykiem na dachu oraz kotem w tle".


Wymienione murale są świetnmurale (zobacz odwiedź serwis)ykładem na strategię zewnętrzną OOH z ang. Out of home. Fachowcy od marketingu mają wszakże także inne, bardziej nieformalne metody dotarcia do potencjalnego petenta. Jedną z nich jest kampania BTL Below the line, czyli taka, jaka nastawiona jest do konkretnego klienta. Obie strategie, OOH i BTL mają na zamyśle oczywiście pozyskiwanie nowych zainteresowanych na promowane w nich produkty.
Niezłym dowodem owego kalibru strategii jest jakakolwiek forma marketingu bezpośredniego, czyli typowej akwizycji lub telemarketingu. Również strategie OOH i BTL mogą być niezawodne i używane przez reklamodawców.
2018/08/09, 15:11:02