Menu strony

Oferujesz produkty zagranicą? Nie zapomnij o Intrastat

Od kiedy Polska stała się członkiem Unii Europejskiej, dużo zmieniło się na stałe w naszym kraju. Dzięki odblokowanym granicom, Polacy mogli podejmować zatrudnienie na terytorium krajów członkowskich.


Lecz najistotniejsze jest to, że rodzimi biznesmeni od tej chwili mogli sprzedawać swoje dobra u sąsiadów, w o wiele łatwiejszy sposób.

Czy któreś komentarze o nas tego wpisu Cię zaintrygowały? Więc będzie nam niezwykle miło, jeśli dołączysz do nich też swe oceny.

Jeśli jesteś tego typu biznesmenem, musisz widzieć, jakie obowiązki na tobie spoczywają.


Moment przed naszym przystąpieniem do Unii, polskie firmy zaczęło obligować sprawozdanie Intrastat. Będzie to europejski system, wdrożony w 1993 roku, dzięki niemu możliwe było monITorowanie statystyk mówiących o tym, jak wiele i jakich produktów jest transportowanych z jednego państwa do drugiego. Dzięki niemu nie są już wymagane deklaracje celne, które w obliczu zniknięcia granic, stały się formą przestarzałą. Współcześnie z pomocą nieskomplikowanego formularza możemy zdać wyczerpujące dane na temat naszej sprzedaży.


Umięśniony mężczyzna


Sprawdź też

Wagi - niezaprzeczalnie jedne z najważniejszych „odkryć” którymi może poszczycić się ludzkość

technologia
Ich początki sięgają starożytności. I choć na przestrzeni wieków przybierały różne formy i przechodziły szereg przeobrażeń, a „ręka postępu” odcisnęła na nich swoje „piętno”, to w tej „lawinie” zmian można dostrzec jednak jeden „constans”.


Jednak poszczególne osoby prowadzą bardzo wzmożoną dystrybucję, wówczas tego typu sprawozdanie Intrastat zabiera dużo czasu. Jeśli masz problem tego typu, powinieneś zaangażować odpowiednią firmę, która wyręczy cię z owego kłopotu. W sieci znajdziesz bez problemu oferty kilku takich placówek, które na co dzień siedzą przy formularzach Intrastat. Jeśli jednak chciałbyś zajmować się tym samodzielnie, powinna zainteresować cię możliwość złożenia formularza drogą wirtualną. Taka metoda jest dostępna na oficjalnej witrynie Urzędu Celnego. Dzięki temu unikniesz kolejek w stacjonarnym punkcie celnym.


Każdy przedsiębiorca, który sprzedaje lub kupuje produkty na terenie Unii Europejskiej, musi każdorazowo wypełniać sprawozdanie Intrastat. Jest to formularz, który zastąpił przestarzałe deklaracje celne. Pełno firm polskich fachowo zajmuje się jego wypełnianiem. Możesz to również zrobić drogą internetową.
2020/08/13, 11:47:08