Menu strony

Znak jakości Q, żebyś prościej odszukała produkt godny zaufania

Dokonywanie wyboru zwykle jest dla nas problemem, z tego powodu że oznacza to, że weźmiemy na swoje barki odpowiedzialność za wykonaną decyzję. Niestety wiąże się to z czasami z poważnymi powikłaniami zdrowotnymi.
Na szczęście istnieją zarazem organizacje samodzielne jak i państwowe, które badają jakość produktów nim trafią na rynek.


konstrukcja stalowa


Jednym z dosyć wielu atestów zaświadczających o wysokiej jakości produktu jest znak jakości Q wystawiany przez PCBC czyli Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Duża litera Q w kolorach polskiej flagi, jaką zapewne pamiętacie z pudełek produktów spożywczych jest najbardziej rozpoznawalnym znakiem zapewniającym o wysokiej jakości - polecam certyfikat (przedsiębiorstwa- : certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-r.html) bezpieczeństwa. Certyfikat (polecana strona) ów przyznawany jest od lat 60 po dziś dzień, dlatego jest uznawany za najstarszy symbol jakości. Nie jest łatwo go zdobyć. Wpierw nadmieńmy, iż istnieje aż siedemnaście kategorii wyrobów, z tego powodu niemalże każdy wytwórca dóbr spożywczych może ubiegać się o otrzymanie certyfikatu. Komisja PCBC najpierw przebadają artykuł spożywczy, lecz na tym nie koniec. Ważne są także, właściwie przede wszystkim warunki, w których wytwarzany jest artykuł. Na przykład jeżeli w trakcie procesu obróbki mięsa nie jest zachowywana odpowiednio niska temperatura powietrza i higiena pracy, producent nie dostanie certyfikatu. Pełna lista wymagań PCBC odnosząca się do danego typu produktu jest uprzednio wysyłana. Producent otrzymuje całkowitą dowolność, jakie artykuły chce poddać badaniom jakościowym oraz w każdej chwili odstąpić od dalszej certyfikacji. Tym bardziej będzie to symbol dla konsumentów, że wytwórca z własnej inicjatywy starał się o zdobycie certyfikatu jakości. ponieważ znaczy to, że posiada on również na względzie zdrowie klientów - więcej o znaku jakości.
Znak jakości Q istnieje po to, żeby ułatwić nam – konsumentom wybieranie produktów spożywczych, przez zaświadczenie o niezmiernie wysokiej jakości produktu. Dla wytwórców jest to także ogromne ułatwienie, gdyż mogą się oni pochwalić wysoką jakością swojego produktu.
2018/07/05, 00:00:02