Menu strony

Co to jest i jak działa klimatyzacja? Jakie są najbardziej poważne kłopoty z jej działaniem? Co dobrze wiedzieć?

Jednym z najistotniejszych wynalazków ludzkości była lodówka sprężarkowa. Pozwoliła ona na bezproblemowe przechowywanie żywności a także leków i to przez długi okres. Później ktoś mądry jednakowoż wpadł na pomysł, by takie coś zainstalować w samochodzie, aby pasażerom bardziej miło się podróżowało jak jest upalnie. Od tamtej chwili trudno sobie wyobrazić jeżdżenie autem bez klimatyzacji.


W ten sposób powstała klimatyzacja, jaka aktualnie uważana jest za jeden z najbardziej ważnych elementów, który dba o nasze bezpieczeństwo. Dokładnie, chodzi o bezpieczeństwo, bo nikogo pewnie nie trzeba przekonywać, jak problematycznie utrzymać koncentrację w temperaturze więcej niż pięćdziesiąt stopni Celsjusza. Ponadto, montaż klimatyzacji Wrocław wysusza powietrze, a to zapobiega parowaniu szyb w aucie. Jak właściwie działa klimatyzacja (polecane kompresory do klimatyzacji) - . Tak samo jak lodówka. Wygląda to tak, że w komorze silnika znajduje się sprężarka, dzięki niej gaz może zamienić się w ciecz.
nowy rodzaj wentylatorów SPAL


Wędruje ona do chłodnicy, a stamtąd przedostaje się do parownika. Tu ulega rozprężeniu więc ze stanu ciekłego zmienia się w gazowy. Towarzyszy temu zjawisku naturalnie spadek temperatury. Jest oczywiście kilka problemów z eksploatacją klimatyzacji. Jedne z nich to problemy mechaniczne, innego zdrowotne. Co rzeczywiście jest w stanie się popsuć w układzie klimatyzacji? Najczęściej pojawia się brak szczelności układu klimatyzacji, a jest to spowodowane korozją chłodnicy, parownika czy samej sprężarki.

Może też to wynikać z mechanicznych uszkodzeń. Nieszczelność będzie prowadzić do opróżnienia układu ze środka roboczego, zaś przy okazji ze środka smarnego. Układ jest faktycznie zabezpieczony przed pracą na sucho, ale na początku spadku ciśnienia może prowadzić to do uszkodzenia sprężarki.


W takich okolicznościach w perspektywie mamy niestety dość znaczne wydatki. Żeby sprawdzić, w jakim miejscu układ jest nieszczelny powinniśmy napełnić go czynnikiem plus barwnik UV. Rozpuszczony jest w oleju do smarowania sprężarki, barwnik natomiast widoczny jest w miejscach wycieku i widoczny jest bardzo dobrze w świetle UV. Stąd więc, żeby nasza klimatyzacja miała się najlepiej powinniśmy wybierać jak najbardziej odpowiednie produkty, dobrym przykładem są wentylatory Spal . Niezawodne i sprawdzone już w wielu okolicznościach.
2020/09/06, 08:02:04