Menu strony

Jakie walory turystyczne oferuje Świnoujście? Czemu powinniśmy tam pojechać?

Świnoujście jest uzdrowiskiem położonym na zachodnio-północnym krańcu naszego kraju, zaraz obok granicy z naszymi sąsiadami z zachodu - Niemcami. Miasto jest określane jest jako kraina 44 wysp, bo rzeczywiście cały obszar położony jest właśnie na tych wyspach. Z tym, że jedynie trzy z nich, największe, są zamieszkałe. To Uznam, Wolin i Karsibór. Zalety wypoczynkowe i uzdrowiskowe są oczywiste, jednakże poza tym znajduje się w Świnoujściu bardzo istotny port oraz baza marynarki wojennej.

wakacje nad morzem
To dlatego, iż Świnoujście jest położone w tak specyficznym, strategicznym miejscu. Czas letni w Świnoujściu odznacza się klimatem dość zmiennym. Są tak naprawdę okresy znacznego ocieplenia, a słońce grzeje w takim okresie bardzo przyjemnie, jednak mogą się też zdarzyć okresy chłodu i deszczu. Na pocieszenie warto dodać, że opady są tu niezbyt duże, a zimy mniej mroźne i bardziej do zaakceptowania w porównaniu do innych części Polski.

Świnoujście to popularne uzdrowisko, a to na pewno ze względu na wspaniały mikroklimat i bogate złoża leczniczych surowców mineralnych . Świnoujście jako uzdrowisko oczekuje na kuracjuszy cały rok.

Czyżby wpisy zaprezentowane na tej witrynie drukarnia cyfrowa katowice w pełni Cię uszczęśliwiły? Myślimy, że tak. Jednakże, jeżeli masz ochotę więcej, to wejdź tutaj.

Możemy tu wyleczyć choroby układu oddechowego, układu krążenia i inne jak choroby neurologiczne albo reumatyczne. Znaczny wpływ na leczenie wielu chorób ma lokalny klimat, dlatego też zaleca się długie spacery po plaży i wdychanie świeżego, morskiego powietrza. Kąpiele słoneczne i morskie wpływają zaś zbawiennie na dolegliwości reumatyczne, lecz również na ogólne odstresowanie. Co ciekawe, plaża w Świnoujściu jest jedną z najstarszych w Polsce. Istnieją miejsca, w których jej szerokość dochodzi nawet do 130 metrów.


Sprawdź też

Fenomenalne i niezapomniane wczasy w uroczym Ustroniu Morskim

plaża
Ustronie Morskie to nadzwyczaj malownicza i piękna miejscowość, która znajduje się na terenie województwa zachodniopomorskiego nad Morzem Bałtyckim. Ustronie Morskie naturalnie ma wiele do zaoferowania, gdyż jest to miejscowość nadzwyczaj rozwinięta pod względem turystycznym, doskonale nadaje się do spędzenia w niej letniego urlopu.

Plaża rozciąga się na odcinku około dziesięciu kilometrów. W okresie letnim przydomowa oczyszczalnia ścieków jest tu bardzo przyjemna, a jeżeli porównamy inne polskie kurorty nadmorskie, to jest jedną z najbardziej ciepłych. Znajdują się tu dwa letnie kąpieliska morskie (). Są dosyć płytkie, a to dlatego, iż występuje zjawisko cofania się morza. Kąpielisko, które zlokalizowane jest na wyspie Uznam, od wielu lat otrzymuje tzw. “Błękitną Flagę”, to międzynarodowy certyfikat który przyznaje się kąpieliskom, jakie spełniają najbardziej istotne kryteria w dziedzinie jakości wody. Każdego roku do Świnoujścia przybywa bardzo wielu turystów, baza hotelowa jest odpowiednio rozwinięta. Hotel w Świnoujściu odnaleźć łatwo, lecz w sezonie wysokim należy rezerwować pokoje dość wcześniej.
2021/10/27, 07:32:09