Menu strony

Dezynsekcja mikrofalowa, czyli w jaki sposób pokonać szkodniki żerujące na drewnie przy pomocy elektromagnetycznych fal

W wypadku szkodników drewna niezbędne jest szybkie działanie, gdyż mogą one w bardzo krótkim czasie wyrządzić wiele szkód, które mogą nas później dużo kosztować. Do wytępienia szkodników drewna stosuje się różnego rodzaju metody – chemiczne, termiczne czy biologiczne – jednak są one dosyć inwazyjne i niebezpieczne, a także mogą zaszkodzić drewnu lub wyprodukowanym z niego produktom, np. meblom. Istnieje jednakże dla nich alternatywna możliwość – mikrofalowa dezynsekcja.
Ostatnimi czasy zwalczanie szkodników drewna przy pomocy fal elektromagnetycznych cieszy się coraz większym powodzeniem - sprawdź: http://ratmar.com/nasza-oferta/zwalczanie-szkodnikow-drewna-wyrobionego. Jest to przede wszystkim niezwykle komfortowa w użyciu opcja i może być stosowana przez cały rok, niezależnie od temperatury otoczenia i czynników zewnętrznych. Ważne jest również to, że sposób ten nie używa żadnych biologicznych czy chemicznych środków, które mogłoby mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka czy przyrodę.
szkodniki drewna
Praca wykorzystywanego do mikrofalowej dezynsekcji urządzenia zasadza się na wytwarzaniu fal elektromagnetycznych bezpośrednio w traktowanym nimi drewnie. W ten sposób znajdujące się w nim cząsteczki wody są pobudzane do drgań, a z powodu tarcia tworzona jest energia elektryczna i ciepło, które doprowadzają do zabicia szkodników na skutek wysokiej temperatury. Istotne jest jednakże to, że podczas stosowania zabiegu rozgrzewa się tylko drewniany materiał, a nie otaczające go powietrze. Dzięki temu zwalczanie szkodników drewna przebiega efektywne i daje nam długotrwałe efekty, a równocześnie nie wpływa na przyrodę i jest ekologiczne. Poza tym funkcjonalna forma urządzenia umożliwia wykorzystywanie go w przypadku różnego rodzaju elementów drewnianych, dzięki czemu świetnie sprawdzi się ono w wielu najróżniejszych zastosowaniach.

Sprawdź też

Wykorzystanie zjawiska fotowoltaicznego w produkcji energii elektrycznej

zakupy
Fotowoltaika to dział nauki i techniki zajmująca się wytwarzaniem światła słonecznego na prąd, czyli innymi słowy wytwarzanie prądu elektrycznego z lśnienia słonecznego przy użyciu zjawiska fotowoltaicznego.


Posiada aktualnie coraz szersze zastosowanie z dwóch istotnych przyczyn: ekologicznych - wszędzie tam, gdzie ekologia posiada większe znaczenie niż ekonomia i pożytecznych - promieniowanie słoneczne jest właściwie wszędzie osiągalne.

Dezynsekcja mikrofalowa to metoda, która niewątpliwie zyska większe powodzenie w najbliższym czasie, ponieważ posiada wiele zalet. Przede wszystkim nie wpływa ona na naturę, a także na organizm człowieka, zapewniając przy tym niezwykle wysoką skuteczność. Ważne jest również to, że mikrofale są łagodne dla traktowanej nimi powierzchni i nie zepsują jej, dzięki czemu mogą być one stosowane też w wypadku cennych kosztownych przedmiotów drewnianych czy muzealnych eksponatów. Źródło: http://ratmar.com/.
2018/06/22, 05:01:08