Menu strony

Na czym właściwie polega sondowanie statyczne – profesjonalne badania geotechniczne

Przed odpowiednim zagospodarowaniem działki – przykładowo w zamiaru budowy drogi, osiedla mieszkaniowego, lokalu użytkowego bądź rozszerzenia kanalizacji, obowiązkowe jest zbadanie gruntu. Ma to zastosowanie zarówno czysto praktyczne, wskazujące co jest pilne w czasie przyszłej budowy, jak również ma ważne znaczenie ze względów bezpieczeństwa – wysoce podmokłe grunty, często obecne w pobliżu rzek , jak również zbiorników wodnych, mogą mieć negatywny wpływ na stawiany budynek.

praca geodety
Składową badań geotechnicznych jest sondowanie, dlatego też starając się o pozwolenia na budowę najlepiej sprawdzić, jak one muszą przebiegać. W dzisiejszych czasach warto być świadomym przykładowo, czym wyróżnia się sondowanie CPT. Sondowanie ziemi CPT umożliwia określenie odpowiednich parametrów najczęściej poprzez tzw. stożek Begemanna – sprawdzany jest tym sposobem opór pod standardem , jak również wzdłuż pobocznicy. Możliwe jest także przeznaczenie w sondowaniu CPT stożka elektrycznego – w tym przypadku mierzona jest też woda porowa, sprawdź również . Takie sondowanie daje bardzo precyzyjne pomiary dot. plastyczności gruntu i gęstości. Można również za pomocą pomiarów przeprowadzonych za pomocą sondowania CPT obliczyć spójność gruntu , jak również moduł odkształcenia.


Sprawdź też

Telebim Bielsko-Biała posiada ustawiony w przeróżnych miejscach

telebim
Które miejsce na pokazywanie reklamy okaże się być najlepsze?

Jeśli chcemy mieć gwarancję, że nasza reklama będzie działać w odpowiedni sposób oraz przyciągnie do nas grupy nowych klientów, to trzeba pomyśleć, jak powinna ona prezentować się i gdzie musi być zamontowana. Jeśli zatroszczymy się o to, żeby zawsze była właściwie widoczna, bez względu na panujące dookoła czynniki oraz jeżeli jeszcze będzie ruchoma, to możemy mieć świadomość, że nikt nie będzie umiał przechodzić obok niej obojętnie.

ulica
W razie sondowania CPT kluczową cechą jest ekspresowe otrzymywanie aktualnych parametrów, niewykonalne do uzyskania w wielu innych badaniach gruntu. Przed szukaniem ogłoszeń badań geotechnicznych warto być świadomym, iż tego rodzaju sondowanie często też nosi nazwę sondowanie statyczne. Nieraz da się również napotkać takie rozwinięcia, jak przykładowo CPTUU – są to formy sondowania statycznego, jakie są rozszerzone o dodatkowe pomiary. Ponieważ precyzyjnie, zawodowo przeprowadzane pomiary są strategiczne w trakcie zainwestowania w budowanie na nieruchomościach , jak również dla rzeczoznawców, najlepiej skorzystać z usług znanych profesjonalistów w tej dziedzinie – ich kompetencje mogą stać się potwierdzone pozytywnymi opiniami klientów , a także fotografiami realizacji. Wybranie do tego celu uznanych i renomowanych przedsiębiorstw jest na pewno odpowiednim wyjściem – za każdym razem użyteczne są doskonałe kwalifikacje i obfite doświadczenie.

Źródło -
2019/01/04, 07:32:02