Menu strony

Dlaczego należy cechować się uczciwością?

Uczciwość – jest to wartość we współczesnym świecie coraz rzadziej ceniona. Jednak dobrze kierować się nią w swoim życiu, nie jedynie ze względów ideologicznych, lecz także dlatego, że to czasami po prostu popłaca.


gotówka, pieniądze
Chyba większości z nas przytrafiło się niegdyś dostać mandat. Na przykład za jazdę autem – nie ma przecież chyba osoby, która nigdy nie przekroczyłaby prędkości. Tak samo niekiedy przytrafia nam się za kierownicą uczynić coś niemądrego – z niestaranności, braku koncentracji, braku roztropności. Jeśli wtedy natkniemy się na radiowóz – na pewno otrzymamy mandat. Inna sytuacja to jeżdżenie autobusem bez biletu, co przecież może zdarzyć się każdemu, wystarczy, iż nie będziemy pamiętać o odświeżeniu karty miesięcznej.

Zobacz, czy następny link jest tym, czego teraz poszukujesz. Zapewne bardzo może pomóc Ci w Twym projekcie, który obecnie robisz. Zobacz, naprawdę nie pożałujesz!

Niniejsze kary finansowe są nieprzyjemne dla większości z nas.

Nieraz też mamy poczucie niesprawiedliwości. Przecież jesteśmy każdego dnia uczciwi oraz absolutnie nie chcieliśmy zrobić niczego złego. Tak zwyczajnie zdarzył się nam trudniejszy dzień – każdy posiada do tego prawo. Z pewnością pojawi się więc pokusa, by otrzymany mandat zignorować, by go nie zapłacić. Musisz jednakże orientować się, że nie jest to dobry pomysł oraz warto szybko o nim zapomnieć. Przecież jest dokument taki jak lista dłużników . Można tam trafić nawet z powodu właśnie tak głupiego jak nieopłacony mandat. A z drugiej strony konsekwencje bycia na niej są rzeczywiście poważne.


monety
Jakie? Wyobraź sobie, że jest już parę lat później. Kompletnie zapomniałeś o zignorowanym parę lat temu mandacie. Właśnie wziąłeś ślub ze swoją ukochaną drugą połówką oraz teraz myślicie o budowie domu czy zakupie mieszkania. Chcielibyście wziąć na niniejszy cel kredyt i wydaje się, że kompletnie nic nie stoi na przeszkodzie.

Czy ta tematyka Cię pasjonuje? Jeżeli tak, to przejrzyj link, pod którym odnajdziesz potrzebne Ci informacje - sprawdź, że Cię zajmą na długi czas.

Jednak okazuje się, że w praktyce jest inaczej. Bank uważa Was za niegodnych zaufania klientów, gdyż figurujecie na liście dłużników (listy dłużników), a wszystko to przez niezapłacony wiele lat temu mandat. To mało zachęcająca perspektywa, zgadza się? Nawet nie pomyślałbyś, że można mieć tak ciężkie problemy z racji tak drobnej oraz na pozór nieistotnej sprawy. Masz zatem jednak nauczkę, że nawet takich drobiazgów zawsze warto pilnować oraz warto starać się być w porządku oraz maksymalnie uczciwym. To się faktycznie opłaca.
2019/04/04, 12:20:02