Menu strony

Materiały do wznoszenia nagrobków. Wszystko, co chcesz wiedzieć

Niektóre zakłady kamieniarskie traktują kamieniarstwo jako sztukę i pokazują to w swoich aranżacjach. Dbają o to, aby realizowane przez nich projekty wyróżniały się niespotykanym wzornictwem oraz ładnym wykończeniem. Polskie cmentarze z każdym rokiem ulegają zmianie i zaskakują coraz odważniejszym zestawieniem kształtów i kolorów płyt. Jaki kamień kupić i kiedy stawiać płytę?
cmentarz
Wiele przedsiębiorstw spod znaku kamieniarstwo Warszawa robi nie tylko piękne płyty na wymiar, ale również wcześniej służy pomocą oraz oferuje spory obszar usług związanych z szeroko pojętym kamieniarstwem – uzupełnianie liternictwa czy zmiany płyt nagrobnych (ile kosztuje kamieniarstwo w Warszawie). Czasami wystarczy zrobić kilka prac, by nadać płytom jakiś charakter. Można to osiągnąć poprzez dyskretne elementy, jak na przykład kamienne wazony nagrobkowe, lampy na nagrobki czy zdjęcia portretowe. Kamieniarstwo Warszawa ma całkiem spore – konkurencja wśród firm w stolicy jest bardzo duża, więc najlepiej prosperujące firmy produkują płyty w sporej gamie naturalnych tworzyw, ale najczęściej robią nagrobki granitowe oraz z marmuru i piaskowca, szczególnie nagrobki dziecięce - szybko realizują nagrobki dziecięce. Marmur, ze względu na jego cechy i klimat naszego kraju, stosowany jest bardzo rzadko jako budulec płyt nagrobnych, bo bardzo szybko ulega erozji. Granit z kolei jest całkiem powszechny. Dobra wytrzymałość i wysoka jakość, z jakiej już od wielu lat słynie granit oraz jego zalety wizualne i cechy estetyczne, przysparzają mu wielu fanów, oraz powodują, że materiał ten znajduje mnóstwo zastosowań. Najczęściej używany jest właśnie granit - kamień bardzo trwały, bez względu na pochodzenie. Poza marmurem i granitem jest jeszcze piaskowiec. Piaskowiec też jest świetnym tworzywem na ogromne krypty lub nagrobki dziecięce, ale wymaga dużo pielęgnacji.


Sprawdź też

Packshot wśród warszawskich możliwości szczególnie rekomendowany

Specjalistyczne zdjęcia takie jak packshot Warszawa proponuje wszystkim osobom zainteresowanym już dzisiaj. Jako stolica naszego kraju pragnie prezentować jedynie najlepsze rozwiązania swoim klientom, dlatego nie bez znaczenia jest wybór sprawdzonego profesjonalisty. Przemyślane rozwiązania to strzał w dziesiątkę, a dodatkowo niesamowicie niskie ceny to kolejny atut. Nie bez znaczenia jest też szerokie portfolio warszawskich profesjonalistów, na bazie jakiego można wysnuć wnioski, w jakich obszarach działa firma.
Pośród pracowników firm kamieniarskich jest kilka odmiennych zdań gdy chodzi o moment postawienia nagrobka. Powodem jest pracująca ziemia, która potrzebuje czasu na optymalne ubicie i stwardnienie. Istnieje przekonanie, że minimalny czas od pochówku do wzniesienia grobu to od pół roku do roku. W przypadku, gdy nagrobek nakładany jest na piwnicy, nie trzeba odsuwać w czasie jego montażu.
2017/08/18, 06:30:55