Menu strony

Telewidz bez aktualnego programu byłby jak zapominalski urlopowicz podróżujący koleją bez ważnego rozkładu jazdy

Na początku zeszłego stulecia sceptycy sugerowali, że telewizja w ogóle nie ma przyszłości, bowiem siedzenie parę godzin dziennie przed monitorem telewizora jest całkiem bezsensowne. Jednakże czas pokazał, że tak naprawdę się mylili. Oglądanie seriali czy filmów przyrodniczych i serwisów informacyjnych jest dzisiaj najpopularniejszą formą spędzania wolnego wieczoru. Niektóre programy emitowane w ubiegłym roku zgromadziły przed odbiornikami trzymilionową widownię, co udowadnia, że telewizja ma niemałe grono wielbicieli.


Program TV jest jak dokładny rozkład jazdy, który spełnia czysto informacyjną funkcję. Pomimo tego że w kioskach dostępne są gazetki z aktualnym programem, to Polacy bodajże najczęściej korzystają z rozkładu umieszczonego w sieci, np. w serwisie W czasie przeglądania stron internetowych w domu, albo nawet w biurze, tak kobiety, jak i faceci przy okazji sprawdzają, czy np. godzina emisji ich ulubionego programu nie ulegała przesunięciu. Z racji tego że w miarę często emitowane są powtórki określonych odcinków seriali, to telewidzowie pragną wcześniej wiedzieć, czy w najbliższy czwartek będą mogli obejrzeć ten premierowy odcinek.
telewizor


Bez obowiązującego rozkładu jazdy każdy urlopowicz czułby się niepewnie i z pewnością wcale nie udawałby się w podróż - nawet lakoniczne informacje o godzinie odlotu lub przyjazdu są naprawdę ważne. Z kolei telewidzowie, którzy mają dobrze sprecyzowane preferencje, z reguły wiedzą, kiedy są emitowane ich ulubione programy. Jednakże retransmisje zawodów sportowych lub doniosłych uroczystości państwowych wprowadzają poważne zmiany w stałym planie, stąd aktualny program TV - jest tak potrzebny.


Niektórzy telewidzowie są bardziej wymagający i, identycznie jak turyści ustawiający się w kolejce do informacji, chcą wgłębić się w szczegóły. Na masowo odwiedzanych serwisach internetowych zamieszczane są przeróżne wiadomości: od zwięzłego przedstawienia fabuły kolumbijskiego odcinka serialu rozpoczynają, a na ploteczkach o znanych aktorach finalizując. Telewidzowie śledzący poczynania ulubionych bohaterów najczęściej chcą przy okazji wiedzieć, co wydarzy się w kolejnym odcinku lub nawet obejrzeć go w sieci. Obecnie każdy popularniejszy serial posiada swoją witrynę internetową, więc każdy telewidz ma również okazję dowiedzieć się jeszcze więcej o danej postaci, jak również o aktorze, który się w nią wciela.
2019/04/04, 07:36:02