Menu strony

Ład w domu – kilka rad pomocnych w jego utrzymaniu

Utrzymanie porządku w mieszkaniu to nie lada sztuka. Wielu ludzi próbuje się tego uczyć przez lata, a mimo to rezultatów nadal brak. A w końcu bałaganiarstwo jest w naszej kulturze uznawane za niezmiernie ciężką wadę i z reguły mocno tępione. Osoby, jakie nie potrafią zachować porządku, są uznawane za leniwe, nieodpowiednio zorganizowane, pozbawione poczucia estetycznego. Przy tak złym podejściu warto więc jednakże nad sobą odrobinę popracować, by nie stykać się już więcej z ostrą krytyką.

telewizor
Jakich reguł warto zatem przestrzegać, by nasze mieszkanie wreszcie zaczęło wyglądać chociaż odrobinę lepiej? Przede wszystkim poszukajmy w sobie szczyptę egoizmu. Nie zezwólmy, aby wszystko było zrzucone na nas oraz wyłącznie na nas. Jeżeli sprzątaniem będzie zajmowała się tylko jedna osoba, a inne będą niefrasobliwie sobie bałaganiły, to rezultatów nie będzie niestety tak naprawdę nigdy. Dokonajmy toteż rozdziału obowiązków oraz miejmy na względzie tutaj także najmniejszych członków rodziny, nasze pociechy. Niech od pierwszych lat orientują się one, jak ciężkie jest prowadzenie domu. Zróbmy grafik. Niech w każdym dniu inna osoba sprząta oraz zmywa po obiedzie, codziennie kto inny ściera kurze lub odkurza. Takim sposobem nikt się nie przepracuje, mieszkanie z kolei i tak będzie wyglądało w miarę przyzwoicie. Co więcej postarajmy się, by w naszym domu wszystkie przedmioty miały swoje własne miejsce. Wyróbmy później w domownikach nawyk, by zawsze odkładali to, co wzięli na te ustalone półki czy do konkretnych szuflad bądź szafek. Niech na przykład czasopisma zawsze leżą w danym miejscu i pamiętajmy, by kłaść tam program tv. Tak samo jeśli chodzi np. o pilota do TV lub też do DVD (Sprawdź program tv wszystkie stacje).


Sprawdź też

Zakup nowego mieszkania - gdzie szukać interesujących propozycji?

mieszkanie na sprzedaż
Na rynku nieruchomości odnajdziemy obecnie sporo ciekawych mieszkań na sprzedaż. Rynek nieruchomości rozwija się niezmiernie dynamicznie, dlatego regularnie powstają nowiusieńkie inwestycje mieszkalne w przeróżnych miastach na terenie Polski.
1 2