Menu strony

Skąd się wzięła tak wielka popularność książek cyfrowych, jak można wydać swojego własnego e-booka.

Książki w formie elektronicznej są coraz bardziej popularne wśród miłośników literatury. W sklepach znajduje się wiele modeli czytników, zapewniających bardzo dobrą jakość czytania bez męczenia oczu. Ogromną zaletą takiego czytnika, który będzie wielkości małej książki jest bardzo duża uniwersalność.

Nową książkę zwyczajnie trzeba wgrać do pamięci urządzenia i można ją w wolnym czasie czytać, a takich pozycji można ze sobą nosić nawet kilka tysięcy równocześnie. Równolegle coraz większą ilość nowych książek wydaje się również w formie elektronicznej, tak więc do nich rzeczywiście będzie coraz większy. Na tego typu popularności korzystają też pisarze, szczególnie ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z pisarstwem. Przygotowanie i sprzedaż tradycyjnej książki przeważnie będą przekraczać możliwości większości z nich, lecz przy e-bookach jest zupełnie inaczej. Tutaj koszty są znacznie niższe, będą wynosić niedużą część tego, co wersja papierowa, więc możliwości dla początkujących pisarzy na dotarcie do czytelników są nieporównywalnie wyższe.

Sprawdź też

Książki na wakacje

książki
Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim urlopy, podróże i wypoczynek. Wakacyjny relaks to idealny moment, żeby zatracić się w ciekawej lekturze. W gąszczu tytułów trudno jednak wybrać najlepsze pozycje. Jakie książki warto zabrać ze sobą na wakacje?


czytnik ebooków
Sporo osób zapoznawszy się z tą informacją spyta pewnie, jak wydać ebooka. Przede wszystkim powinno się rozpocząć od tego, żeby książkę zapisać w jakieś elektronicznej postaci, obecnie chyba nie będzie z tym żadnych problemów. Rzecz jasna plik przygotowany w edytorze nie będzie się jeszcze nadawał do publikacji, dlatego też powinno się przeprowadzić różne prace przygotowawcze, czyli opracowanie okładki, korekta tekstu i na koniec skład. Dopiero po wszystkich tych operacjach książka będzie miała postać umożliwiającą jej dalszą sprzedaż. Równolegle należy się zastanowić, w jaki sposób dotrzeć do ewentualnych czytelników, różnych możliwości na sprzedaż swojej książki także będzie kilka.

Ciekawym pomysłem będzie skorzystanie z oferty jakiegoś wydawnictwa, które za jakiś procent od sprzedaży zajmie się kompleksowym opracowaniem książki, a także zadba o jej promocję i dystrybucję. Jeżeli ktoś będzie się zastanawiał, gdzie wydać e-booka, jakiego niedawno napisał to na pewno taką opcję można mu polecić, bo zwyczajnie jest opłacalna.
2016/03/02, 13:37:37