Menu strony

Projekt z katalogu bądź od architekta – który wybrać?

Decydując się na budowę wymarzonego domu, możemy wybrać projekt gotowy z katalogu lub projekt zrobiony na indywidualne zamówienie. Zarówno pierwsza jak i druga opcja mają swoje wady i zalety, więc winniśmy wnikliwie przemyśleć swoją decyzję. Jakie rozwiązanie będzie w naszej sytuacji lepsze?

architekt
Dokonując wyboru domu - łącze - z katalogu musimy mieć świadomość tego, że dokładnie taki sam może w każdej chwili wybudować nasz sąsiad. Nie jest to jednak tak kłopotliwe jak wprowadzenie niewielkich zmian do gotowego projektu domu czy rezydencji jak np. . Na nieszczęście naprawdę nierzadko dokonując wyboru projektu domu z katalogu musimy iść na kompromisy i pożegnać się z częścią swych wymagań. Te wady rekompensuje jednakże cena. Gotowe projekty kosztują względnie niewiele, ponieważ dostać je można już za nieco ponad 2 tysiące zł. Oczywiście sporo zależne jest od tego, który projekt wybierzemy. Im nasze wymagania i metraż domu większe, tym cena odpowiednio wyższa. Plusem nabywania projektów gotowych jest również niedługi czas oczekiwania na otrzymanie projektu. Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie mają dużo czasu.


Sprawdź też

Jeśli należy nam się odszkodowanie z OC sprawcy, to dobrze będzie poznać swoje przywileje i walczyć o nie.

odszkodowanie z oc
Jeśli w jakiś sposób ucierpieliśmy w kolizji drogowej, to należy nam się zadość uczynienie. Będzie ono wypłacane z ubezpieczenia winnego. Niestety jednak bardzo regularnie spółki ubezpieczeniowe wykorzystują rozmaite sztuczki prawne, by nasze odszkodowanie okazało się niskie.


Jeżeli należy nam się odszkodowanie z OC sprawcy, to warto znać własne przywileje.

projekt domu
Innym rozwiązaniem będzie przygotowanie projektu domu na zamówienie. Takie postępowanie też ma wiele plusów, bo pozwala na postawienie domu, jaki w 100 procentach będzie odpowiadał naszym potrzebom. Musimy być jednakże przygotować się na to, iż prace przy projekcie będą trwały naprawdę długo. Jest to wynik konieczności odbycia paru spotkań, omówienia szczegółów zlecenia oraz przygotowania samego projektu. Zdecydowanie wyższa będzie również cena takiego projektu. Jak bardzo wyższa? Sprawdźmy atrakcyjne biura z grupy architekt Warszawa, zapoznajmy się z ich ofertami i skontaktujmy się z tym architektem, który według nas jest najatrakcyjniejszy np. ten . Działając w powyższy sposób poznamy choćby przybliżone koszty związane z przygotowaniem projektu na indywidualne zamówienie, jak również niezbędny do realizacji tego zlecenia czas.
2019/07/05, 07:17:07