Menu strony

Ochrona danych osobowych oraz organizacja różnych konkursów: co to ma aktualnie ze sobą wspólnego?

Od 1997 roku obowiązuje teraz w kraju ustawa o ochronie danych osobowych. Zgodnie z tą ustawą zostało zrealizowane nowe stanowisko w administracji państwowej – Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

prawo
Generalny Inspektor Danych Osobowych zajmuje się realizacją obowiązków w zakresie zbierania i prowadzeniem podanych danych osobowych. Użytkowany przez GIODO zbiór ma funkcję ogólnokrajową. Rejestracja bazy w GIODO - klikaj - to obowiązek który będzie spoczywał na dużej grupie podmiotów którzy będą zajmowali się przetwarzaniem danych osobowych. Stosowana rejestracja bazy w GIODO spoczywa więc między innymi na osobach prawnych, które w związku z wykonywanymi przez siebie obowiązkami przetwarzają dane osobowe. GIODO ma dość duże kompetencje. Ma prawo między innymi do monitorowania czy dane są przetwarzane zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju prawami. Do kompetencji GIODO zalicza się także wydawanie opinii w sprawie ustaw, które przygotował sejm lub poszczególne ministerstwa.

Od dłuższego czasu jednym ze sposobów na reklamowanie produktów i usług są promocje. Organizacja konkursów może pozostać dzisiaj zlecona wyspecjalizowanej agencji marketingowej. Organizacja konkursów to teraz jeden z niewiarygodnie skutecznych pomysłów na zwiększenie sprzedaży. Nie ma się więc co dziwić, że funkcjonowanie agencji oferujących tego typu usługi spotyka się z dużym zain http://www.dcn.pl/s9_loterie_konkursy_programy_lojalnoscioweanie konkursu, nawet takiego, który będzie miał miejsce w Internecie, należy wiedzieć, że powiązane to jest z koniecznością jego rejestracji w GIODO.


Sprawdź też

Tektura falista - produkt doskonałej jakości

producent opakowań z tektury falistej
Tektura falista ma kilka warstw papieru - zewnętrznych, gładkich arkuszy papieru oraz arkuszy środkowych - falistych. To najczęściej wykorzystywana tektura do produkcji opakowań.


Mamy wiele rodzajów tektury falistej.

dokumenty, dane
Obowiązek ten będzie wynikał z przytoczonej ustawy o ochronie danych osobowych. Od tej zasady można wyróżnić mimo wszystko wyróżnione wyjątki. Dlatego decydując się na organizację konkursu należy korzystać z usług specjalistycznej firmy. Jej pracownicy bowiem wiedzą, kiedy niezbędna jest rejestracja w GIODO, a kiedy z takiego obowiązku tego jesteśmy zwolnieni. Wymagany do rejestracji formularz można ściągnąć ze strony internetowej generalnego inspektora. Wypełniony formularz można dostarczyć pocztą bądź drogą elektroniczną. Ta druga możliwość jest dostępna tylko dla kogoś, kto ma podpis elektroniczny.
2018/08/29, 17:14:02