Menu strony

Jak w skuteczny sposób odzyskać zaległe należności? Parę rzeczowych rad dla przedsiębiorców

Nieuczciwi wspólnicy, którzy zwlekają z uregulowaniem należności mogą w skrajnych przypadkach doprowadzić do bankructwa swego wierzyciela. Naturalnie raz na pewien czas słyszymy w mediach lub czytamy w prasie o firmach upadających z tego właśnie powodu, ale przecież każdy prezes, zarówno dużej spółki czy niewielkiej przetwórni, pragnie odzyskać swoje pieniądze.


Nawet jeśli konkretna firma bardzo dobrze prosperuje. De facto możliwości manewru wcale nie jest zbyt wiele, oczywiście jeśli mamy na uwadze całkowicie zgodne z prawem metody walki z dłużnikami.
Kto chce szybko i sprawnie odzyskać długi, ten musi równie szybko działać. Wierzytelności czasami opiewają na niebotyczne sumy, zatem pośpiech jest w pełni uzasadniony. Zobacz więcej: kliknij i sprawdź jak rozwiązać problem wierzytelności. I nawet jeden dzień opóźnienia należy wyjaśniać, chociażby w rozmowie telefonicznej. Przyczyny zwłoki mogą być rozmaite - niekiedy poważne, a niekiedy naprawdę przyziemne: księgowa na urlopie czy L4, awaria oprogramowania, przenosiny pod inny adres.

Czy chcesz poznać uzupełniające informacje na omawiany tu problem? Kliknij więc ten odnośnik i przeczytaj więcej porad na stronie (http://mega-pol.com/7,6,roboty_ziemne.html) o pokrewnej tematyce.

Jeżeli faktura została wysłana
Długi przy kredycie
listem, to mogła zwyczajnie zaginąć. Mogła także zawieruszyć się wśród mnóstwa innych dokumentów, jakie zalegają biurka prezesów i księgowych, a nawet asystentek. Jak już nadmieniliśmy, krótkie opóźnienia można dość szybko wyjaśnić, natomiast istotne jest to, aby wymiana zdań z dłużnikami była przeprowadzona rzeczowo oraz w taktowny i uprzejmy sposób. Jeżeli brakuje czasu na choćby krótką rozmowę, to można też wysłać maila ze zwięzłym przypomnieniem.


Nie trzeba być szefem potężnej fabryki, żeby mieć świadomość, że samodzielna windykacja nie w każdym przypadku okazuje się efektywną. Jeśli dłużnik zbyt długo zwleka z zapłatą należności, to wówczas warto poszukać w sieci dobrej firmy windykacyjnej. Przed podpisaniem umowy trzeba obowiązkowo starannie przeglądnąć informacje zamieszczone na danej witrynie internetowej, jak również poznać komentarze internautów. A kiedy i takie działanie nie satysfakcjonują prezesa, to oczywiście może sprzedać wierzytelności. De facto każdy zarządca musi rozważyć wszystkie plusy i minusy, aby później podjąć słuszne decyzje. Tak czy inaczej, niełatwo tu podpowiedzieć jedno uniwersalne rozwiązanie, bo i z pewnością co poniektórzy menedżerowie całkowicie zrezygnują z windykacji, jeśli dług opiewa na śmiesznie małą sumę.
2019/06/26, 07:08:04