Menu strony

Samochód, który już nie może jeździć

W wypadkach samochody najczęściej są rozwalone i to w takim stopniu, że nadają się jedynie do kasacji. Na dodatek bywa też tak, że mamy na naszych podwórkach jakieś stare samochody, które już nie mogą jeździć, więc dobrze zadzwonić po firmę, która zajmuje się złomowaniem pojazdów. Może wyjść na to, że przy niektórych pojazdach da się coś odzyskać, więc sama kasacja pojazdów to nie wszystko.

Kasacja samochodów
Firmy, które mają w ofercie wspomnianą kasację zajmują się również rozkładaniem pojazdu na czynniki pierwsze i odsprzedawaniem dobrych części. W takim firmie nic nie idzie na zmarnowanie. Jeśli sami chcemy oddać pojazd na złom, to również można poprosić o oddanie nam części, które są dobre. Tego typu firmy są każdym województwie wystarczy wstukać w sieci hasło kasacja pojazdów oraz nazwę miejscowości i od razu będziemy wiedzieli, gdzie możemy się zgłosić z pojazdem, którym zdecydowanie nie uda nam się wyjechać już w niezapomnianą podróż.

Przedsiębiorstwa , które zajmują się kasacją pojazdów
Obecnie niemal każdy posiada samochód, a jeśli ktoś nie ma fizycznie, to podług statystyk, jest tak jakby owy samochód miał, bo mamy też takich ludzi, którzy mają po kilka aut. Po co komu tyle pojazdów? Cóż to indywidualna sprawa, jednak firmom, które zajmują się kasacją pojazdów to zdecydowanie nie przeszkadza, a wprost przeciwnie. Im większa ilość aut porusza się po ulicach tym lepiej dla nich, bo w sumie po pewnym czasie tak czy siak przychodzi kasacja pojazdów i wszyscy właściciele samochodów jak również motorów muszą brać to pod uwagę.

Firmy zajmujące się kasacją pojazdów zajmują się również tzw. recyklingiem. To oznacza, że sprawne części wyciągają z pojazdów przeznaczonych do kasacji i później sprzedają je dalej. Trzeba wiedzieć niektórzy właściciele pojazdów oddający auta proszą o wymontowanie dobrych części i ich zwrócenie, ale sporo osób w ogóle się tym nie zajmuje.

Dlatego takie firmy mają pełne ręce roboty i oczywiście muszą w związku z tym wybierać do pracy osoby, które znają się na motoryzacji, żeby mogli rozmawiać z ewentualnym klientem i dobrze mu doradzić.
2020/02/22, 07:49:04