Menu strony

Projekt oraz koszty wykonania przyłącza gazowego

Ażeby stać się nabywcą gazu, trzeba, spełnić listę wymagań dokładnie określonych poprzez jego dostawcę oraz przepisy prawa budowlanego i energetycznego.


Zrealizowanie gazowego przyłącza może potrwać do pół roku, dlatego powinniśmy rozpocząć starania stosownie wcześniej.


Podpowiadamy, co powinien zawierać projekt przyłącza. Taki projekt musi być zrobiony poprzez osobę mającą upoważnienia do projektowania instalacji wewnętrznych i zewnętrznych. Jeżeli samodzielnie zajmujemy się organizowaniem wszelakich formalności, możemy zwrócić się do gazowni o wskazanie takiej osoby. Takim sposobem na ogół udaje się uniknąć ewentualnych problemów z zatwierdzeniem projektu przez gazownię. Jeżeli gaz ma zostać doprowadzony do budynku, w którym przedtem nie przewidziano instalacji gazowej, projekt winien obejmować swoim zakresem przyłącze gazowe jak też wewnętrzną instalację . Jeśli przebieg przewodów a także punktu odbioru gazu w budynku zostały zaznaczone w projekcie architektoniczno-budowlanym, starczy wykonać tylko projekt przyłącza.


Sprawdź też

Śmieci to problem w naszym kraju, który dość często znajduje dobre i profesjonalne rozwiązanie

szkolenie
Systematyczne zabieranie kubłów na nieczystości jest niezwykle istotne, ponieważ zapobiega rozwojowi szkodliwych bakterii i drobnoustrojów. Głównie w okresie letnim, gdy upał sprzyja temu.


W kwestii samego zaś wywozu odpadów ustawa, która weszła w życie jakiś czas, odmieniła w jakimś stopniu obraz rynku wywozu śmieci.


wynagrodzenie


Projektant instalacji gazowej jest zobowiązany do spełnienia wymogów stawianych przez dostawcę gazu, sprecyzowanych w „Warunkach przyłączenia do gazowej sieci”. Roboty można zlecić firmie posiadającej licencję gazowni, jaka zajmie się całością robót – od rozbudowy sieci, przez zrealizowanie przyłącza jak też instalacji na terenie posiadłości, aż po rozprowadzenie przewodów w budynku.


Zakłady gazownicze mają listy licencjonowanych podwykonawców uprawomocnionych do prowadzenia robót przy sieci gazowej. Do wykonania instalacji na posesji jak też w domku można także wybrać firmę z rejestru prowadzonego poprzez gazownię.
2019/08/14, 07:24:04