Menu strony

Odszkodowanie z oc sprawcy przypadku – skorzystanie z czyjegoś OC sposobem na wyrównanie straty?

Wbrew pozorom, sytuacje w jakich odszkodowanie uzyskuje się z tytułu oc sprawcy zdarzenia nie będzie rzadkością. Jest to niezwykle często spotykana na naszych drogach sprawa. Do zwrotu pieniędzy w przypadku uszczerbku na zdrowiu lub uszkodzenia samochodu może dojść nie jedynie wówczas, gdy będziemy uczestniczyć w kraksie drogowej, lecz również wówczas, gdy na przykład samochód potrąci nas na przejściu dla pieszych.
Dlaczego należy postarać się o odszkodowanie z oc sprawcy wypadku? Czy będzie to skomplikowana procedura? Z pewnością, uzyskanie odszkodowania z oc sprawcy nie należy do najłatwiejszych. Należy przede wszystkim przedstawić swoje żądania co do rekompensaty.


Chociaż w niektórych przypadkach możemy spodziewać się, że nasze towarzystwo ubezpieczeniowe samodzielnie załatwi formalności z towarzystwem, w którym został ubezpieczony sprawca, to jednak często zdarza się, iż musimy sami zgłosić się do tego drugiego w celu uzyskania odszkodowania.


Jakimś minusem tego wyjścia, jest fakt, że musimy kolekcjonować wszelkie dokumenty świadczące o złym stanie zdrowia powstałym w wyniku wypadku czy też o zakupie elementów do naszego auta (jak dostać odszkodowanie z oc sprawcy wypadku). Czasami w wypadku poniesionych szkód musimy skontaktować się z rzeczoznawcą, a wówczas cała procedura znacznie przeciągnie się w okresie. Dla mnóstwa ludzi, które na przykład powinny codziennie korzystać z samochodu, aby dojechać do miejsca zatrudnienia, takie wyjście jest nie do przyjęcia.


Biurko z podręcznikami


odszkodowanie z oc sprawcy wypadku


Z innej strony jednakże, jako ofiara kraksy mamy ten przywilej, że powinniśmy uzyskać odszkodowanie z oc sprawcy, które nie pochodzi z naszej składki .

Zaintrygował Cię ten tekst? Wystarczy najechać na ten link i można zobaczyć także (krevetki.pl/) pozostałe nasze posty. Sądzimy, że również zyskają Twoją aprobatę.

Będzie to bardzo znaczące, gdy weźmiemy pod lupę późniejszą wysokość płaconych składek.
Nic więc dziwnego, iż ofiary kraks drogowych niezwykle ochoczo korzystają z tej opcji zwłaszcza wówczas, jak same nie są kierowcami, a uległy wypadkowi w związku z przypadkowym znalezieniem się na miejscu przypadku w chwili kraksy, na przykład zostały potrącone przy przechodzeniu przez pasy dla pieszych.
2021/02/26, 07:44:06