Menu strony

Z jakich powodów odpowiednie dbanie o swoich klientów jest tak istotne, jaką rolę będą w tym pełnić programy lojalnościowe.

Firmy nie powinny jedynie ograniczać się do pozyskiwania nowych klientów, lecz również zadbać o dotychczasowych. Z tym bywa bardzo różnie, w niejednym przypadku podstawowym celem jest to, aby konsument zrobił zakupy, a później zapomina się o nim zupełnie.


Lecz praktyki tego typu kończą się często tym, że się tych klientów po prostu straci. Niejednokrotnie też będzie tak, że konkurencja na rynkach jest naprawdę spora, i nawet przy odpowiednim dbaniu o konsumentów ciężko jest zagwarantować ich lojalność. Z tego też powodu wiele firm zaczyna sięgać po różne nietypowe rozwiązania, które mają jakimś sposobem związać klientów i sprawić, że powrócą na zakupy. Dużym zainteresowaniem w tym temacie cieszą się między innymi programy lojalnościowe, które jak pokazuje praktyka są bardzo skutecznym sposobem budowania trwałych relacji pomiędzy sprzedawcami a nabywcami.


reklama - powiększenie


Sprawdź też

W Polsce w ostatnich latach żyje coraz więcej ludzi z krajów nieistniejącego ZSRR - emigrują studiować lub pracować

tłumacz przysięgły ukraińskiego
W Polsce w ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej na ulicy można usłyszeć obce języki. To raduje, gdyż oznacza to, że wydajemy się być ciekawi dla ludzi z innych krajów.


Laptop


Lojalnościowe programy opierają się na tym, że za dokonywane zakupy klient otrzymuje jakieś punkty czy inne profity, które może później w jakiś sposób wykorzystać. Może to być na przykład atrakcyjny rabat na wybrane towary albo wymianę na nagrodę z katalogu - możliwości pod tym względem jest naprawdę dużo. Obecnie obsługa programów lojalnościowych bardzo często odbywa się przy pomocy zaawansowanych narzędzi informatycznych, które oprócz dużo większych możliwości mają jedną bardzo dużą zaletę dla handlowców.


Pozwalają mianowicie na gromadzenie i analizowanie szczegółowych informacji na temat zakupów klientów i dopasowywanie oferty do ich preferencji i oczekiwań.
2017/12/29, 09:32:01