Menu strony

Parę słów na temat dokumentu GOST

O ile coraz częściej można spotkać się z certyfikatem EAC, stosowanym na terenie Unii Celnej, to pomimo tego nie każdy zna standardy GOST obowiązujące na terenie Rosji.


tłumacz


Sprawdź też

Wydajne tusze drukarskie we Wrocławiu

tonery w drukarce
Dziś w każdym porządnym biurze i niejednym domu znajduje się drukarka albo kserokopiarka. Wielu właścicieli wybiera drukarki laserowe. Jest to optymalne rozwiązanie, gdy chce się wydrukować albo skopiować duże ilości materiału w optymalnej jakości. Urządzenia te są wydajne i nie potrzebują częstej wymiany tuszu, tak jak ich atramentowe odpowiedniki. Dobrze jest zatem zastanowić się tak samo nad nabyciem drukarki laserowej, jak i punktem, w którym będzie można zaopatrzyć się we wkłady. Dla osób, które interesują tonery hp Wrocław stanowi kapitalne miejsce na zakupy.


Jest to certyfikat jednak ściśle powiązany z Unią Celną, ponieważ potwierdza on spełnione regulacje techniczne rozpracowane w Federacji Rosyjskiej, Kazachstanie oraz Białorusi.


gps


Fachowiec


GOST certyfikat to dokument wydawany dla produktu zgodnego z rosyjskimi standardami. Inna nazwa to GOST-R, gdzie litera ostatnia oznacza właśnie Rosję. Jeśli dany produkt jest zgodny z regulacjami, wtedy przyznany zostaje certyfikat - zobacz -. GOST może dotyczyć w pewnych przypadkach wszystkich trzech państw Unii Celnej, lecz równocześnie trzeba wspomnieć, iż zagadnienia i parametry są we wszystkich tych krajach odmienne. Certyfikat (więcej opinii:: certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-k.html) GOST wydaje się na partię pojedynczą na Produkty dostarczone do Rosji, a także seryjną, na rok, dwa czy trzy lata. Certyfikat zawiera między innymi wiadomości o danych producenta oraz odbiorcy, całkowitą nazwę towaru, jego model lub także i opis. Jeśli wcześniej były przyznawane certyfikaty na partię pojedynczą, w późniejszym czasie ubiegać się można o seryjną certyfikację, gdzie podać należy między innymi informacje o wcześniejszych certyfikatach, jak również protokoły badań. Wszelkie dokumenty jednak mogą się od siebie różnić zależnie od niektórych czynników.


W Rosji przyznawane jest również świadectwo sanitarno-epidemiologiczne, które pozwalają na produkcję oraz wwóz na teren państwa produktów. Certyfikat potwierdza zgodność produktu z higienicznymi normami oraz sanitarnymi. Z reguły przyznawany jest on na czas lat 5.
2018/02/15, 12:38:02