Menu strony

Zakładasz własną działalność gospodarczą. Co dalej?

Po wielu trudach, walki z własnymi przemyśleniami, podejmowania decyzji tylko na moment, aby zaraz wrócić do dawnych spraw, po paru ciekawych rozmowach, a nawet kłótniach z najbliższymi, w końcu się zdecydowałeś! Otwierasz firmę! Tak, to zdecydowane postanowienie przerodziło się w prawdziwy konkret: idziesz zarejestrować firmę, Twoja strona internetowa jest w budowie, wszystko więc ruszyło pełną parą. Postanowiłeś na razie działać samodzielnie, bez żadnych pracowników. Możesz tak działać, ponieważ jesteś copywriterem.


Pieniądze i spłata długów
Wiesz, że w Twojej branży działa dużo osób. Dość często są to ogromne firmy z rozwiniętymi działami kreacji, myślisz więc sobie, że owszem będzie dość ciężko, ale przecież nie musisz się od razu walczyć z największymi. Możesz po prostu kierować się w stronę mniejszych klientów, takich, co nie preferują współpracy z wielkimi firmami, czy to ze względu na budżet, czy po prostu z rozmiarów własnego przedsiębiorstwa, zgodnie z zasadą, że”mały małego lepiej zrozumie”. To dla Ciebie szansa, ponieważ właściwie nie link do strony masz od razu szans na zlecenia od dużych firm, co najwyżej musisz zacząć od mniejszych przedsiębiorstw, żeby zbudować swoją markę.


Wielu nie zakłada działalności gospodarczej od razu rozliczając się rożnymi firmami za pomocą umowy o dzieło albo umowy zlecenia. To również jest jakiś pomysł, ponieważ tak naprawdę nie jesteś pewien, jak sobie da radę Twoja koncepcja biznesu. Ponosisz więc nieduże koszty, co jest dość rozsądne, a właściwie nikt nie chce mieć długów i zaraz po otwarciu zamknąć firmę. Mimo takich pozytywów są jednakowoż spore negatywy. Co z ubezpieczeniem zdrowotnym? Jeśli nie masz własnej firmy nie przysługują Ci świadczenia zdrowotne, nie odkładasz również pieniędzy na emeryturę. Możesz tak naprawdę sam się ubezpieczyć w NFZ, bez zakładania działalności gospodarczej, ale czy to rozwiązanie jest sensowne? Poza tym, gdy nie masz firmy, to będziesz miał problemy z pozostałymi kwestiami, z internetowym kontem czy rachunkiem dla firm. Są to bardzo pomocne narzędzia, które pomagają w rozwoju działalności każdemu przedsiębiorcy.


Zakładać więc działalność gospodarczą czy nie? Większość stwierdzi, że owszem, i to raczej najlepszy wybór, lecz pamiętaj, że od tej pory czeka Cię trudna walka o przetrwanie na rynku. Nie myśli, że błyskawicznie będziesz zarabiał nie wiadomo, ile. Ażeby dojść do pewnego poziomu i żeby zarabiać naprawdę sporo, należy być cierpliwym, nastawionym, by ciągle się rozwijać, nie zapominać, że od tej pory, jestem sobie szefem. Dyscyplina więc wskazana.