Menu strony

O najciekawszych zespołach rockowych

Rock, to muzyka, jaka dzieli się na kilka gatunków, często bardzo odbiegających od siebie. Jest to spowodowane zwłaszcza tym, że wyjątkowo dużo wykonawców rocka, ma inne spojrzenie na tą muzykę, jak także stara się w odmienny sposób ją interpretować, przez co powstaje wiele niezwykle interesujących i różnorodnych kompozycji.
koncert System Of A Down
Funk rock, to rodzaj rocka, jaki aktualnie jest wyjątkowo dobrze znany, a to za sprawą Red Hot Chili Peppers (więcej można przeczytać tutaj: Red Hot Chili Peppers aktualności). Grupa ta działa na światowym rynku muzycznym już wiele lat i nadal potrafi zaskoczyć fantastyczną produkcją, która niezwykle szybko zyskuje uznanie muzyków z całego świata. Nawet artyści gustujący w innych gatunkach często zaskakująco pochlebnie oceniają produkcje wykonane przez Red Hot Chili Peppers. Zespół ten stara się godzić klasycznego rocka z nowoczesnością. Zdecydowanie częściej zespół ten stosuje elementy elektroniki w swych utworach. Jednak te elementy głównie mają za zadanie polepszyć wyraz wybranych instrumentów żywych, dzięki czemu całość utworu ma wspaniały wydźwięk.

Funkcjonują z powodzeniem też zespoły, jakie preferują inne odmiany rocka. Świetnym przykładem jest System Of a Down (najnowsze informacje pod linkiem: o tym na który po kilkuletniej przerwie ponowił swoją pracę i mamy możliwość słuchać nowych utworów, w których również można usłyszeć nowoczesne, elektroniczne dźwięki. Jest to zespół, jaki ma wyjątkową przeszłość artystyczną, jak też koncertową, stąd też należy jak najbardziej używać tę grupę jako przykład łączenia klasycznego rocka z nowoczesnością.

Sprawdź też

Rock charakteryzuje wiele interesujących odmian

Slayer
Rock, jest muzyką, która posiada sporo odmian. Pokazuje to jednoznacznie, że muzyka ta zezwala znaleźć najbardziej odpowiednie dla siebie brzmienia, które zwłaszcza oparte są na żywych instrumentach. Zespół Slayer, to amerykańska grupa, która gra trash metal, a więc wyjątkowo mocno brzmiące, energiczne dźwięki, oparte zazwyczaj na energii wypływającej z gitary, jak również innych, szczególnie basowych instrumentach.


Wyjątkowo istotne dla aktualnego rocka jest to, że mimo zastosowania elektroniki, wszystko tak naprawdę grane jest na żywych instrumentach, a urządzenia i programy do produkowania muzyki elektronicznej służą do modyfikacji, polepszania poszczególnych dźwięków, aby w taki sposób utwór brzmiał jak najlepiej pod względem technicznym. Nie można w przypadku rocka powiedzieć, że elektronika zamazuje faktyczny obraz tego gatunku muzycznego, dlatego że koncerty przeważnie przez wszystkie grupy grane są na żywo, a obecnie technologia zwyczajnie pozwala produkować utwory na szczególnie dobrym poziomie. To z kolei pozwala słuchaczom nabywać płyty, które posiadają utwory prezentujące bardzo ciekawe brzmienia. Jak najbardziej rock jest muzyką związaną z klasyką, lecz zdecydowanie częściej dopuszcza ona elektroniczne elementy muzyki.
2018/07/12, 03:21:02