Menu strony

Telewizory: plazmowe, telewizory LED i LCD – który najlepszy?

Nadszedł czas wymienić odbiornik telewizyjny na nowszy? Wahasz się czy kupić telewizor z działu telewizory plazmowe, telewizory led czy telewizory LCD? Poniższe porównania pomogą Ci dokonać dobrego zakupu, przybliżając wady i zalety wymienionych telewizorów. W celu uzyskania szerszych informacji dotyczących konkretnych modeli telewizorów polecamy obejrzeć ofertę jaką ma sklep internetowy rtv.
Przy doborze telewizora istotna jest przekątna ekranu, jasność oraz długość eksploatacji.
Czasami możemy sugerować się marką, najbardziej znane są telewizory panasonic, telewizory samsung, telewizory lg, które przedstawiają od niedawna nowe telewizory 3D, jak również często klienci wybierają telewizory sony.

Sprawdź też

Cała prawda o remontach co jest ważne?

zakładanie gniazdka
Pogłębiający się kryzys na świecie wymusił na producentach obniżenie kosztów produkcji, a co za tym idzie ceny finalnych produktów. Sytuacja ta, dotyczy między innymi budownictwa, polski rząd chcąc powstrzymać zastój gospodarczy robi co może aby zmniejszyć ceny materiałów budowlanych. Dlatego wielu z rodaków mimo kryzysu i ogólnej zapaści gospodarczej zdecydowało się na zakup mieszkania lub remont domu. Jednak jak się okazuje, remont domu to nie taka prosta sprawa.


Znaną wadą telewizorów plazmowych jest powstawanie lokalnych wypaleń na powierzchni ekranu. Zdarza się to przy zbyt długim wyświetlaniu tego samego jasnego logo stacji telewizyjnych. Producenci telewizorów plazmowych aby zapobiec temu stosują powolne, nie zauważalne dla użytkownika przesuwanie całego obrazu. W matrycach telewizorów LCD wypalają się najczęściej pojedyncze piksele, natomiast w telewizorach plazmowych są to całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf
W telewizorach LED dzięki sposobie działania diod i obszernym spektrum barw obraz jest bardzo ostry. Telewizory te mają bardzo realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz szarości. Dodatkową zaletą telewizorów wykonanych w technologii LED jest duża stabilność obrazu. Zużycie energii w tych telewizorach jest zdecydowanie mniejsze, a trwałość ekranów z podświetleniem LED zdecydowanie jest większa od trwałości LCD.

Wraz ze wzrastającą popularnością kina 3D, nadeszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w standardowych telewizorach. Z pewnością minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce powszechnie stosowanych standardem, jednak na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory mają je w swojej ofercie firmy Samsung, LG oraz Panasonic

Specyfikacje i opisy techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na bazie cech nie jest łatwym zadaniem, dlatego tak istotna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją dobrego zakupu.

Telewizory marki Philips
Wybór wielkości telewizora zależy od Twoich potrzeb, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując nowy telewizor 32 cale czy inny zwróć uwagę również na format obrazu. Najczęściej spotykane formaty to format panoramiczny oraz format tradycyjny. Dodatkowo niezwykle ważna jest również jego rozdzielczość - im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany na ekranie. Od tego parametru zależy jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych cech jak na przykład kontrast, kąt widzenia, czas reakcji matrycy i częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Za każdym razem powinien być dobrze przemyślany, aby zakupiony sprzęt służył ci przez lata.

Źródło: Taniomania
2020/09/12, 07:18:05