Menu strony

Przeczytaj trudne tytuły - nie pozostawaj ślepy

Ci spośród nas, którzy chociażby w małym stopniu interesują się rodzimą sceną polityczną, bez wątpienia znają osobę Rafała Ziemkiewicza. Bynajmniej nie dlatego, że zajmuje się on zagadnieniami polityki. Jest on bardzo cenionym dziennikarzem, komentatorem politycznym oraz publicystą. Jeżeli prześledzimy uważnie jego życiorys, na pewno zauważymy, że jest on niespokojnym typem. Ziemkiewicz wiązał się z różnymi tytułami prasowymi, a także rozgłośniami radiowymi w Polsce, które następnie opuszczał z przeróżnych przyczyn.
grzbiety książek
Teraz redaguje tygodnik „Do Rzeczy”. Możemy go zobaczyć też w programach telewizyjnych.

Jednak spora część rodaków kojarzy go jako doskonałego felietonistę. Jego wywody na temat naszej rzeczywistości są bardzo chętnie czytane, a także komentowane, co można sprawdzić, wchodząc na znany już blog dziennikarza. Własne teksty, które ukazywały się w rozmaitych gazetach oraz na portalach sieciowych, wielokrotnie publikował w formie książki. Cykl artykułów „Zero zdziwień” (zobacz - (zobacz i porównaj): xlm i fronda) został wydany w 1995 roku. Od tego momentu dość systematycznie na półkach księgarni można było spotkać jego następne pozycje publicystyczne i zbiory artykułów. W 2011 roku ukazał się wywiad- rzeka z dziennikarzem pod tytułem „Wkurzam Salon”. (zobacz także: bibliografia rafała ziemkiewicza)

Ale publicystyka i dziennikarstwo to jedynie część aktywności zawodowej Ziemkiewicza. Na pewno mało osób wie, że ten dziennikarz to wielbiciel fantastyki i autor wielu błyskotliwych książek z tej dziedziny. Został wielokrotnie uhonorowany znanymi nagrodami za swój dorobek literacki. Zadebiutował opowiadaniem „Z palcem na spuście”, opublikowanym w tygodniku „Odgłosy” w 1982 roku. Dwukrotnie okrzyknięto go „twórcą roku” w rankingu, przeprowadzanym przez Śląskie Stowarzyszenie Fantastyki Śląka.


Sprawdź też

Utylizacja dokumentów jest możliwość aktualnie powierzać profesjonalnym firmom

ozdoba z papieru z recyklingu
Wiele firm funkcjonuje już w całości na systemach komputerowych i również wszystkie dokumenty wykonuje na odpowiednio stworzonych ku temu aplikacjach. Jest to dla pracowników biurowych ogromny komfort, gdyż nie muszą się przebijać przez szeregi dokumentów i także często mieć problem ze znalezieniem potrzebnego w poszczególnym momencie dokumentu.

Na stronach swoich powieści publicysta przedstawia losy szarych zjadaczy chleba, którzy muszą się odnaleźć się w niezwykłych okolicznościach. Jego twórczość dotyka mnóstwa dziedzin naszego życia, dlatego bez wątpienia każdy odnajdzie w dorobku tego znanego publicysty coś specjalnego dla siebie.
2022/05/12, 17:01:03