Menu strony

Najlepszy survival horror na konsole

W dwudziestym pierwszym wieku gry z gatunku survival horror zaczynają być bardzo powszechne nie bez powodu – fachowo rozegrany horror gwarantuje fascynującą rozrywkę, napięcie a, także wciągnięcie się w jego fabułę. Wśród miłośników tego rodzaju gry panuje powszechny pogląd, iż prawdziwymi mistrzami gatunku są Japończycy – od na pozór wyłącznie prostej, bo bardzo klimatycznej Ib, po The Evil Within.
gra komputerowa
Dzieje się tak nie bez powodu – Japończycy uzyskali już dawno temu znakomite miejsce w horrorowej kinematografii, która na gry mocno mocno wywiera wpływ. Teraz ta rewelacyjna fabularnie gra jest dostępna dla wielbicieli gry na konsolę – została udostępniona na Playstation Network pssite.com/news.html?tag=playstation+network.

Sprawdź też

Escape room – nowa forma rozrywki

escape room
W Katowicach zostaniemy z pewnością zaskoczeni mnogością rozrywek i najróżniejszych atrakcji. Zweryfikowane przez niemało osób rozwiązania mogą przynieść niemało radości, jednak zawsze warto zdecydować się na te wyjątkowo rekomendowane i nietestowane do tego czasu osobiście rozrywki. Escape room nie jest klasyczną grą komputerową.


Fabuła jest na pozór tylko nieskomplikowana – bohaterem gry jest Sebastian, detektyw podróżujący do szpitala psychiatrycznego w celu rozwiązania mrocznej zagadki. Schematy detektywistyczne zostają przełamane już od samego początku – szpital przypomina bardziej gaudyjską świątynię niż placówkę leczniczą, a tuż po udaniu się na miejsce okazuje się, że w środku nikogo nie ma (motyw z reguły obecny w japońskich horrorach, lecz szczęśliwie jeszcze do końca wyczerpany).


Zaczyna się wojna nie jedynie z potworami, lecz również z ludzką psychiką. Twórcy dobrze wiedzieli, co wywiera wpływ na klimat, i znakomicie to zastosowali – mroczne, ciasne wnętrza oraz nagłe zmiany otoczenia umieją nieźle przerazić gracza. Mimo obszernej ilości krwi gra zupełnie nie polega na uderzaniu w każdego przeciwnika w pobliżu – bohater jest inteligentny a, także jest w stanie zrobić właściwy użytek z odnalezionych rzeczy. Ma to mimo to swoją cenę – przeżyte wydarzenia nie pozostają bez wpływu na jego psychikę, po pewnym czasie zaczyna nawet mieć halucynacje. Ten motyw został jak najlepiej rozwinięty i nie jest wyłącznie smaczkiem dla gracza, ale ma swoje skutki – choćby zaburza ocenę odległości postaci. Gra pssite.com/gry-2546-the_evil_within.html z pewnością jest rekomendowana miłośnikom mocnych, niezapomnianych wrażeń.


konsola
Koneserzy estetyki (a szczególnie Beksińskiego) nie rozczarują grając w tę grę – zarówno przeciwnicy, jak oraz pokoju to najprawdziwsze dzieła sztuki, są silnie dopracowane oraz zrobione z doskonałą precyzją; wskazywane jest również granie z włączonym dźwiękiem, ponieważ odgłosy są niebagatelne w właściwym odbiorze gry. Nawet najdrobniejsze detale, takie jak anatomia czy światłocień mogą śmiało konkurować ze znanymi dziełami malarskimi, a twórcy potrafią osiągnąć cudowne efekty ze świateł i cienia, butelkowej zieleni oraz czerni. Gra The Evil Within jest na pewno bardzo grywalna, wciągająca jak również konsekwentna; nie bez przyczyny jest uważana za najstraszniejszą grę Shinji Mikamiego.
2019/03/07, 15:42:02