Menu strony

Amatorzy muzyki jazzowej nie mają powodów do narzekania na brak talentów w tym nurcie

Jazz to ten rodzaj muzyki, który w dzisiejszych czasach jest odrobinę w odwrocie. Naturalnie i kiedyś wcale nie było tak, że wszyscy słuchali jazzu, lecz z pewnością amerykański czy polish jazz były powszechniejsze. Cóż, można w sumie powiedzieć, iż jazz ma bardzo dużą konkurencję. Jeśli na rynku muzycznym powstało dużo więcej gatunków muzycznych, przykładowo hip hop czy muzyka elektroniczna, to nie powinno dziwić, że twórcy jazzu powinni przyzwyczaić się do owej sytuacji. W rozgłośniach radiowych i w telewizji królują inne style, a więc jazz pewnie będzie nadal niszową muzyką.
Koncert jazzowy
Jednak w dalszym ciągu miłośnicy muzyki mają okazję wspaniale spędzać czas na słuchaniu bardzo nieprzeciętnego jazzu. Bo weźmy chociażby pod uwagę Sylwię Grzeszczak bądź Jordi Savall Espana Antigua. Taki człowiek, który myśli, że w ostatniej dekadzie jazz jest w całkowitym odwrocie zasadniczo nie ma racji. Najzwyczajniej jazz wrócił tam gdzie zaczął - do podziemia. A więc ciągle jazz jest liczącym się gatunkiem, ale nie jest dla wszystkich. Tak naprawdę jazz jest jak luksusowe samochody - zatem nie jest dla wszystkich.

Sprawdź też

Kupowanie płyt z muzyką – ciekawa propozycja dla każdego fana

muzyka metalowa
Muzyka bez wątpienia stanowi dość szczególny gatunek sztuki. Dla niektórych ludzi jest to praktycznie podstawowa część ich życia codziennego, zaś sami artyści często rosną w ich mniemaniu do miana istnych bogów.


[IMG=52dfaa1290312___flickr_11044756224.jpg|L|W=200|ALT=Jordi Savall Espana Antigua na Savall Espana Antigua na Chociaż to pewnie średnio dobre określenie - w końcu samochody dla elity są z reguły drogie. A generalnie słuchanie jazzu kosztuje mniej, niźli na ten przykład słuchanie electro. Można zaryzykować twierdzenie, że słuchanie jazzu jest nawet bezpłatne. I wcale nie chodzi o kradzież muzyki. W końcu w serwisie Youtube wszyscy zainteresowani mają okazję odsłuchać niemalże każdą piosenkę. A kiedy w rachubę wchodzą znane piosenki, to w sumie wybór jest nieograniczony.

Są również stacje radiowe, które stawiają na puszczanie jazzu, w tym również polish jazz (więcej np. ). Przede wszystkim mowa o stacjach działających w Sieci. Sporo stacji zostało otworzonych przez Polaków, lecz w dobie nieograniczonego dostępu do zagranicznej części Sieci, nie ma żadnego problemu z tym, aby w domu czy pracy słuchać francuskich bądź amerykańskich rozgłośni. Na koniec artykułu warto jeszcze napisać, że kapitalną wokalistką jest Polska Sylwia Grzeszczak. Prawda jest taka, iż Sylwia Grzeszczak z nagraniem Komponując siebie to niemalże arcydzieło. To doskonałe, że działają młode piosenkarki po których widać, iż śpiewają, ponieważ bardzo lubią muzykę, a nie sławę i kasę. A to nie jest takie częste w bardzo szybko biegnącym świecie.
2021/03/03, 07:28:23