Menu strony

Przeglądy i konieczne reperacje. Czego potrzebujemy, by nasz samochód działał bez kłopotów?

W każdym aucie przychodzi pora na przegląd. Istotną sprawą jest cykliczny przegląd samochodu, podczas którego mechanik wykonujący przegląd powinien zwrócić uwagę na hamulce, poziom płynów, układ kierowniczy. Możliwe, że będzie potrzebna zmiana związana z wymianą klocków hamulcowych w samochodzie.


To jasne, że dobrze funkcjonujące hamulce zapewniają kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo w czasie dłuższych i krótszych wyjazdów. Istotnym elementem układu hamulcowego samochodu są klocki hamulcowe. Należy dbać o to, by w odpowiednim momencie dokonać wymiany klocków hamulcowych na nowe, bo ich zużycie odbija się negatywnie na skuteczności i drodze hamowania. Jeżeli chcemy wymienić klocki hamulcowe na EBC sami, musimy poradzić się wcześniej fachowca albo poczytać co nieco o tym - tylko dla tunerów - klocki hamulcowe EBC. Przed założeniem nowego klocka trzeba wycofać tłoczek zacisku do określonej pozycji. Wcześniej można łagodnie odchylić silikonowy mieszek i sprawdzić, czy na tłoczku nie gromadzi się korozja spowodowane wypływem płynu.
samochód
Jeśli są, trzeba zmienić tłoczek albo zacisk. Skontrolowania wymaga również kondycję gumowej osłony tłoczka hamulcowego. Sam tłoczek trzeba nasmarować cieniutką warstwą profesjonalnego smaru do poruszających się części hamulców. Ponieważ kroków do zrobienia jest wiele, warto zaplanować sobie pracę na kilka godzin.


Jeżeli mamy jakąkolwiek wiedzę o budowie samochodu możemy zabrać się za samodzielną wymianę klocków hamulcowych sklep.oemtuning.pl, ale w innych przypadkach należy po prostu zlecić ją serwisowi.

Jak sądzisz? Czy informacje na opisywany wątek są niezwykłe? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst, a znajdziesz tam dużo fantastycznych wiadomości, które przykują Twą uwagę.

Wtedy będziemy mieli pewność, że klocki EBC są poprawnie zainstalowane, a nasze hamulce będą działały poprawnie i bezawaryjnie. Na hamulcach zdecydowanie nie powinno się oszczędzać – to raz, a dwa - firma, która przeprowadza dla nas przegląd samochodu, wykona jazdę próbną w celu sprawdzenia poprawności działania układu oraz poinformuje nas o najlepszych sposobach konserwacji i o konieczności unikania gwałtownego hamowania w czasie regulowania się nowo zamontowanych elementów, żeby zapobiegać ich przegrzaniu.
2020/09/20, 08:21:04