Menu strony

Przykłady pozycji książkowych oraz ich filmowych ekranizacji. Czy to odpowiedni pomysł na upominek?

Są tego rodzaju tytuły książek lub filmów, jakie kojarzą prawie wszyscy. Zdarza się, że na podstawie książek tworzone są ekranizacje, które sprawiają, iż dana historia staje się znana przez jeszcze większe grono osób. To sprawia też, iż tego typu pozycje mogą być idealnym pomysłem dajmy na to na prezent. O których tytułach warto wspomnieć?


Wiele osób kojarzy z pewnością osobę Hanibala Lectera. Postać jego stała się sławna dzięki filmowi, jaki zyskał spory rozgłos oraz popularność. W roku 2007 została nakręcona jedna z części Hanibal po drugiej stronie maski, która mówi o dużo o dzieciństwie Hanibala. Trzeba wiedzieć, iż filmy o tej postaci powstały na podstawie książek, które tak samo jak film są dobrym upominkiem dla osób w każdym wieku.

książki
Kolejną książką oraz filmem, które na pewno kojarzy wiele osób jest Duma i uprzedzenia. Ta książka Jane Austin tak naprawdę była już znana zanim została przeniesiona na ekran. Twórczość Austin bowiem ma sporo fanów na całym świecie. Tak powieść jak również film pokazują życie wyższych sfer w Anglii na przełomie dziewiętnastego oraz dwudziestego wieku.

Czy zaciekawiła Cię moja strona internetowa (https://wlocie.pl/tag/serial-m-jak-milosc/)? Szalenie mi miło. Świetnie będzie, jeśli stracisz jeszcze chwilę, aby zostawić swą ocenę.

Pokazuje dużo różnych intryg i romansów, jakich wtedy nie brakowało- .

Greg Zorba to propozycja może dla trochę starszych ludzi, którzy pamiętają sławny film z roku 1964 z aktorem Anthonym Quinnem, który stworzono na podstawie książki. Na kartach książki jak również w filmie pokazane są losy Greka udającego się z kontynentalnej części Grecji na Kretę. Doskonale i w sposób bardzo barwny ukazana jest w niej mentalność osób mieszkających na Bałkanach.

Inną z kolei książką, jaką kojarzą wszyscy jest Sennik Egipski. W niej właśnie poszukujemy znaczenia swoich snów i marzeń sennych. Temat snów bowiem od zawsze interesował sporo ludzi. Kojarzy się bowiem z czymś nie do końca oczywistym, czego znaczenie pragniemy odkryć. Tego typu sennik w jasny sposób podpowiada co kryje się za naszymi marzeniami sennymi- sennik egipski.


To na pewno nie wszystkie ciekawe pozycje, natomiast jest duża szansa, iż przypadną do gustu dużej ilości osób. Dobrze jest w związku z tym sięgnąć czasami po książki oraz ich ekranizacje, albo też po książki, które są takim jakby pewnikiem. Tym bardziej gdy nie za dobrze znamy osobę, której mamy zamiar zrobić niespodziankę. W takim wypadku istnieje więcej szans na to, iż tego typu upominek przypadnie do gustu.
2019/07/24, 07:35:03