Menu strony

Co powinieneś wiedzieć idąc na rehabilitację?

Pierwsza wizyta u rehabilitanta jest zdecydowanie ważna z bardzo wielu powodów specjalistycznych, jak również organizacyjnych. Pacjent powinien zatem odpowiednio przygotować się do wizyty u swojego rehabilitanta. Dzięki temu zaoszczędzi sobie sporo czasu, a także niepotrzebnych wizyt, stresu tudzież skrępowania.


Należy wybierać raczej ubrania sportowe. Idealna będzie wygodna koszulka z przewiewnego materiału, spodenki oraz obuwie sportowe, jakie umożliwi wykonywanie wszelkich zalecanych ćwiczeń. Powinniśmy pomyśleć również o odpowiedniej bieliźnie, która pozwoli bez skrępowania pacjenta przeprowadzić zajęcia rehabilitacyjne.

W trakcie wstępnej wizyty fizjoterapeuta zobligowany jest do przeprowadzenia jak najbardziej szczegółowego wywiadu, jaki ma za zadanie w głównej mierze ustalenie dolegliwości, z jakimi pacjent zgłosił się na badania. Na tym etapie można uzyskać wszystkie dokładne informacje o sposobie, w jaki zostaną przeprowadzone dalsze badania. Jest to również idealny czas na rozwianie wszystkich wątpliwości i uzyskanie wszelkich odpowiedzi od specjalisty.
podczas rehabilitacji

Fizjoterapeuta przeprowadza stosowny wywiad, a także określa manualnie stan narządów ruchu. Testy przeprowadzane są w różnych pozycjach ciała. Dzięki temu można skutecznie ustalić wszystkie nieprawidłowości postawy lub ruchomości stawów. Coraz więcej schorzeń i dolegliwości diagnozowanych jest obecnie również z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu, co w niektórych przypadkach jest niezwykle pomocne, a jednocześnie czasochłonne. Odpowiedni sprzęt jest też szansą na skuteczniejszy przebieg terapii - rekomendujemy przykładowo korzystanie ze stabilizatorów do zamówienia na .


Właściwe przygotowanie może efektywnie usprawnić całą procedurę habilitacyjną.
Na wstępne zajęcia rehabilitacyjne należy się wybrać trochę wcześniej, aby mieć możliwość nieco oswoić z miejscem, a równocześnie odpowiednio przygotować. Trzeba również wziąć ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty medyczne, bowiem to może być konieczne w stworzeniu planu rehabilitacji, jak również wstępnej diagnozy całościowego stanu zdrowia. Warto wiedzieć o tym, iż skuteczna rehabilitacja Chodzież wymaga zaangażowania nie tylko ze strony rehabilitanta, ale również pacjenta, od którego zdeterminowania zależy skuteczność podjętych działań.
Na wygodę pacjenta podczas terapii ogromny wpływ może mieć przede wszystkim strój.
2019/06/08, 06:40:04