Menu strony

Kulig to sprawdzony przepis na szampańską zabawę w zimie

Gdyby zrobić sondę uliczną i popytać, którą porę roku najbardziej preferujemy, zapewne najwięcej odpowiedzi „za” padłoby na lato. Nie ma w tym nic zaskakującego, przecież w tę porę można robić prawie wszystko, nie dość, iż nie ma wymogu, żeby się specjalnie ubierać (choć wiele kobiet byłaby odmiennego zdania), to jeszcze dodatkowe profity, jak piknik na łonie natury, spacer czy kąpiel w jeziorze, są normalnie dostępne. Tak to jest z ciepłym okresem, dlatego wiosna mogłaby w przeprowadzonym rankingu być tuż za latem. A co z pozostałymi porami roku? Wielu z nas lubi zimę, a jesień tylko, kiedy prezentuje się, jak „nasza polska złota jesień”.


zima
Podczas każdej pory wynajdziemy coś ciekawego do roboty. Jak powiedzieliśmy na wstępie o lecie do zrobienia jest naprawdę dużo. Lato to w końcu okres wakacyjny, więc można wyjechać za granicę lub chociażby nad polskie morze, gdzie odnajdziemy wiele okazji do super zabawy. Lato odznacza się też tą zaletą, iż w wielu miejscach praca nie wygląda tak, jak w innych porach roku. Po prostu każdy, łącznie z szefostwem czuje wakacyjny nastrój, tak więc w pracy jest jakby mniej stresów i niepokojów.


A następnie zjawia się jesień i wielka depresja. Jesień, jakkolwiek by się nie prezentowała, od zawsze się kojarzy z końcem lata, z powrotem do pracy po urlopie, szkołą, kojarzy się też z coraz niższą temperaturą, krótszymi dniami i przymrozkami w nocy. Jesień ciężko polubić. Czasami nam trochę wynagrodzi swoją kapryśną naturę, gdy zapanuje tak zwana „złota jesień” przynosząc niesamowicie wspaniałe, słoneczne dni, delikatną temperaturę i piękne widoki. Liście stają się różnokolorowe, jest magicznie.


zima
Niestety nie trwa to zbyt długo, gdyż zaraz przychodzi plucha, deszcze i szarzyzna. Zima jest tuż-tuż. Kiedy panuje okres przedzimia praktycznie może wydarzyć się wszystko, dopiero, kiedy nastanie prawdziwa i śnieżna zima można się w niej zakochać. Oczywiście jeśli nie zakopiemy się gdzieś naszym autem w zaspie czy nie odmrozimy sobie jakiejś części ciała, to jak najbardziej zimę da się lubić. Jesteśmy w stanie robić wiele nietypowych rzeczy. Mieszkasz w dużym mieście? Kulig w Warszawie? Czemu nie? Zobacz z polecaną ofertą. A może na sanki, w każdym mieście, nawet dużym znajdziesz górkę, z której możesz zjeżdżać. A jakie święta Bożego Narodzenia są ładne, gdy pada śnieg. Szkoda, że rzadko tak jest, bo częściej padają deszcze. Deszcze, które zabierają radość ze świąt.
2019/04/03, 07:56:02