Menu strony

Wyjazd w góry - przed czy po sezonie?

Wojaże po górach to idealny wybór na połaczenia aktywnego wypoczynku na świeżym, górskim powietrzu. Człowieka zawsze ciągnie tam gdzie szczyty, gdzie przyroda i szlaki turystyczne. W góry wyprawimy się w każdą porę roku - której byśmy nie wybrali będziemy mieć wrażenie że są to inne góry.

Góry Stołowe
Wyprawka postanowiona, więc temat pierwszy - rezerwowanie noclegu. Jeśli cena gra rolę na uwagę zasługuje ustalanie czasu wycieczki. Czy wyprawę organizowany jest w czasie szczególnie wielkiego natężenia wycieczkowiczów (czerwiec - sierpień), kiedy właściciele - traktując sprawę biznesowo - podnoszą stawki za noc i opłaty klimatyczne, czy raczej już po sezonie, kiedy turystów nie jest tak wielu. W drugiej opcji (od jesieni, przez zimę do wiosny) możemy liczyć na zupełnie kuszące taryfy cenowe. Turystą w górach jest się nie tylko w sezon z krótkim rękawkiem!

Wypada rozglądnąć się za przypadkowym nawet pasmem górskim w Polsce i miejscowościami-kurortami położonymi u podnóża. Weźmy pod lupę takie Góry Stołowe noclegi - oferta noclegów w Górach Stołowych. Góry wcale rozpoznawalne na pierwszy rzut oka - nie miały nigdy podobnego oblężenia jak skaliste Tatry, tajemnicze Bieszczady, czy także najwyższe od zachodniej strony Karkonosze.

W tym tkwi też magia mniej popularnych pasm górskich, w które wybieramy się wiedząc, że ludzie nie będą przeszkadzać. Że na trasach nie będą istnieć kolejki (te ludzkie), obce będzie czekanie na zjazd kolejką czy fotka na tle interesującej panoramy. W górach „niszowych” odetchniemy mocniej i jeszcze bliżej przyrody, a liczne grupy wycieczkowe (na pewno po sezonie) nie będą nam w tym przeszkadzać.


Sprawdź też

W Jaki sposób zaplanować wycieczkę? Dobre porady

deska rozdzielcza
Jeżeli pragniemy wyjechać dużą grupą na wspólną wycieczkę, musimy to zorganizować daleko naprzód. Wszystko jest zależne od tego, gdzie chcemy się wybrać oraz kogo chcemy ze sobą wziąć. Jeśli jednak każdy szczegół sobie dobrze rozplanujemy i wykonamy punkt po punkcie, to później czeka nas już tylko czysta frajda.

Co z formą wypoczynku? Jeśli rundki pieszego turysty okazują się nudne dla aktywnych dusz, można sprawdzić pobliskie wypożyczalnie rowerów, kijków nordic walking, a w zimie nart, łyżew. Przy wyborze stosownej kwatery, gwarantującej spokój i wyposażenie jakiego oczekujemy warto rozeznać się z serwisami internetowymi o okolicznych kurortach i sprawdzić opinie tych, którzy zdążyli nocować w Lądku Zdrój, Kudowie czy Dusznikach.

Jeżeli opublikowane w tym miejscu materiały są według Ciebie absorbujące, kliknij ten link, ponieważ w danym serwisie (http://www.wakacyjnywynajem.pl/noclegi/chorwacja/.typ/1) także odnajdziesz coś interesującego.

Takie rozeznanie to logiczny grunt pod trafny wybór - decydując się z marszu można zepsuć sobie wyczekiwany urlop. A przecież nie tego oczekujemy od kilku dni relaksu i odnowy psychofizycznej.
2019/04/20, 08:17:01