Menu strony

Wyjazd w góry - przed czy po sezonie?

Wojaże po górach to idealny wybór na połaczenia aktywnego wypoczynku na świeżym, górskim powietrzu. Człowieka zawsze ciągnie tam gdzie szczyty, gdzie przyroda i szlaki turystyczne. W góry wyprawimy się w każdą porę roku - której byśmy nie wybrali będziemy mieć wrażenie że są to inne góry.


Góry Stołowe
Wyprawka postanowiona, więc temat pierwszy - rezerwowanie noclegu. Jeśli cena gra rolę na uwagę zasługuje ustalanie czasu wycieczki. Czy wyprawę organizowany jest w czasie szczególnie wielkiego natężenia wycieczkowiczów (czerwiec - sierpień), kiedy właściciele - traktując sprawę biznesowo - podnoszą stawki za noc i opłaty klimatyczne, czy raczej już po sezonie, kiedy turystów nie jest tak wielu. W drugiej opcji (od jesieni, przez zimę do wiosny) możemy liczyć na zupełnie kuszące taryfy cenowe. Turystą w górach jest się nie tylko w sezon z krótkim rękawkiem!

Wypada rozglądnąć się za przypadkowym nawet pasmem górskim w Polsce i miejscowościami-kurortami położonymi u podnóża. Weźmy pod lupę takie Góry Stołowe noclegi - oferta noclegów w Górach Stołowych. Góry wcale rozpoznawalne na pierwszy rzut oka - nie miały nigdy podobnego oblężenia jak skaliste Tatry, tajemnicze Bieszczady, czy także najwyższe od zachodniej strony Karkonosze.

W tym tkwi też magia mniej popularnych pasm górskich, w które wybieramy się wiedząc, że ludzie nie będą przeszkadzać. Że na trasach nie będą istnieć kolejki (te ludzkie), obce będzie czekanie na zjazd kolejką czy fotka na tle interesującej panoramy. W górach „niszowych” odetchniemy mocniej i jeszcze bliżej przyrody, a liczne grupy wycieczkowe (na pewno po sezonie) nie będą nam w tym przeszkadzać.


Co z formą wypoczynku? Jeśli rundki pieszego turysty okazują się nudne dla aktywnych dusz, można sprawdzić pobliskie wypożyczalnie rowerów, kijków nordic walking, a w zimie nart, łyżew. Przy wyborze stosownej kwatery, gwarantującej spokój i wyposażenie jakiego oczekujemy warto rozeznać się z serwisami internetowymi o okolicznych kurortach i sprawdzić opinie tych, którzy zdążyli nocować w Lądku Zdrój, Kudowie czy Dusznikach. Takie rozeznanie to logiczny grunt pod trafny wybór - decydując się z marszu można zepsuć sobie wyczekiwany urlop. A przecież nie tego oczekujemy od kilku dni relaksu i odnowy psychofizycznej.
2019/08/12, 14:14:05