Menu strony

Z całą pewnością cynkowanie wszystkich stalowych elementów auta, to podstawa, jeżeli chcemy, aby jak najdłużej było sprawne

Dbanie o auto to podstawa, jeżeli chcemy, by służyło nam przez wiele lat. I nie chodzi oczywiście jedynie o jego mycie, czy w miarę systematyczne przeglądy. Chodzi także o zapobieganie pogorszenia się stanu samochodu, który praktycznie ciągle narażony jest na działanie czynników atmosferycznych. Deszcz, wiatr, zbytnio wysoka lub zbyt niska temperatura, grad itp. szkodzą na pewno karoserii i podwoziu. Co można w tej sytuacji zrobić, by jak najlepiej zabezpieczyć pojazd?


Podstawą jest rzecz jasna cynkowanie wszystkich stalowych elementów samochodu.

Zainteresowany? To dla nas optymistyczna informacja. Zatem kliknij tu (https://www.intraworq.com/) i czytaj do woli następne rzetelne posty.

Rdza szybko je dopada, jeżeli nie są dobrze zabezpieczone. Cynk świetnie sprawdza się w tej roli i skutecznie osłania stal zarazem przed wpływem czynników atmosferycznych, jak i mechanicznych, takich jak przykładowo porysowania, czy ścieranie. Wynika to oczywiście z właściwości tego pierwiastka oraz z faktu, że świetnie przylega do powierzchni. Dlatego właśnie stal ocynkowana, na długo zachowuje swoje właściwości mechaniczne i jest odpowiednio chroniona.

Chciałbyś poznać więcej na ten temat - na pewno zaintryguje Cię bieżąca notka (http://www.gaster-sol.pl/pl/produkty/sol-kamienna), którą stworzyliśmy z myślą o Tobie. Po więcej detali wejdź w link.


Istnieją różne metody cynkowania, z którymi można się spotkać.

To, jaka z nich będzie wykorzystana, zależy między innymi od składu chemicznego podłoża stalowego i od jego grubości. Nie jest zatem tak, że każdy metoda cynkowania będzie się nadawała do każdych elementów auta. Przykładowo cynkowanie ogniowe nie nadaje się w przypadku podwozia auta, gdyż działa bardzo intensywnie i mogłoby mu uszkodzić zamiast ochraniać - zobacz ten link. Ale oczywiście w warsztatach samochodowych, w których wykonuje się cynkowanie profesjonalnie zostaje ono dopasowane do rodzaju elementów samochodu, tak by faktycznie chronić go na przyszłość przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.


Nie opłaca się zwlekać z tego typu zabezpieczeniami, ponieważ im szybciej zatroszczymy się o ochronę naszego samochodu, tym dłużej będzie on prawnie funkcjonował. Rzecz jasna sam cynk, także można właściwie zabezpieczać przez tak zwane chromianowanie, które jest najpopularniejszą metodą ochrony cynku przed korozją. Profesjonaliści będą nam umieli doradzić, jakie cynkowanie będzie najodpowiedniejsze w naszym przypadku.
2019/07/21, 07:27:03