Menu strony

Jak powinien prezentować się najważniejszy sprzęt survivalowca? Na co koniecznie zwróćmy uwagę przed wyprawą?

wyposażenie wielbiciela survivalu to kategoria bardzo obszerna, czasem nawet kontrowersyjna. Faktycznie wyposażenie powinno dość różnorodne, zależnie od regionu geograficznego, do którego się udajemy, lecz również od pory roku i klimatu.


Mimo to, uniwersalnie jest z pewnością tak, że bagaż powinien być lekki, o niezbyt znacznych rozmiarach, zaś sprzęt i materiały odporne na wilgoć, zimno i gorąco, zapakowane jak najbardziej wodoszczelnie, łatwe do przetransportowania. Przy zakupie tego typu sprzętu zdecydowanie nie można kierować się modą, ponieważ z jednej strony kupimy coś całkowicie nieprzydatnego, a z innej stracimy na to zbytnio wiele pieniędzy.

nóż
Faktycznie najbardziej istotne prace na biwaku jesteśmy w stanie wykonać szybciej, gdy ma się do dyspozycji scyzoryk, siekierkę, łopatkę czy piłę drutową. Konieczna jest również karta survivalowa, ale o tym na pewno nie musimy przekonywać żadnego zaprawionego w bojach survivalowca. Niektórzy decydują się na kupno, tzw. “noży przetrwania”, jednakże to bardzo zły pomysł - . Przykładowo jesteśmy w stanie mieć kłopoty, jak pojedziemy do Rosji i będziemy tam planowali biwakować mając przy sobie tego typu nóż, gdyż prawo tam jasno określa, iż na każdy typ broni powinniśmy mieć odpowiednie zezwolenie. Z pewnością najważniejszą częścią wyposażenia pozostaje scyzoryk. Powinien mieć nierdzewne ostrze z blokadą, powinien być jak nóż saperski, jaki posiada nasze wojsko. Czemu takie ostrze? Otóż choć z takiego powodu, iż standardowa stal zniszczy witaminy, jakie znajdują się w krojonych owocach i warzywach.


Choć oczywiście plusów jest więcej. Konieczny jest oczywiście plecak, należy wybierać go dość starannie. Musi być odpowiednio duży, niezbyt szeroki, nieprzemakalny i lekki. Zawartość plecaka najkorzystniej spakować w worki plastikowe żeby ochronić przed deszczem i kurzem. W części plecaka, która przylega do pleców muszą znajdować się zawsze miękkie przedmioty, te bardziej cięższe na spodzie, zaś na wierzchu te, które planujemy mieć pod ręką. W czasie podróży nie powinniśmy do zewnętrznych kieszeni wkładać wartościowych przedmiotów, zaś plecak zamknąć należy na kłódkę. Poza tym zawsze warto mieć przy sobie tak zwany niezbędnik, czyli najbardziej odpowiednia jest wielofunkcyjna karta przetrwania - sprawdź - wielofunkcyjne karty przetrwania.
2019/04/28, 00:39:02