Menu strony

Czym zajmuje się laryngolog i kiedy zalecane jest zapisać się na wizytę?

Laryngolog to medyk zajmujący się leczeniem chorób gardła, krtani oraz uszu. W skład jego kompetencji przynależy też kuracja chorób w odcinku ślinianek i zatok przynosowych.


Cała nazwa specjalizacji to otolaryngologia, lecz nazwa jest tak długa, iż tak pacjenci, jak także medycy używają formy skróconej: laryngologia.
stadnina koni


lekarstwa


Dieta dla maturzysty


Do doktora laryngologa można udać się, gdy cierpisz z przyczyny długotrwałej chrypki (trwającą dłużej aniżeli czternaście dni) – długotrwały katar, zadyszka, bóle w obrębie krtani i gardła. Laryngolog Poznań pomoże Ci także, kiedy doznajesz bezdechów w trakcie spania.

Jeśli jesteś zdania, że chcesz odszukać zbliżone posty, to przeczytaj wskazówki ze strony (https://tborkowski.pl/nagrobki-pojedyncze/) - to trochę inny punkt widzenia, ale też jest godny uwagi.

Takie schorzenie, choć pozornie niegroźne, może nawet pozbawić Cię życia. Podczas snu, gdy Twoje mięśnie są rozluźnione, może dochodzić do zapadania się ścianek gardła, na skutek czego tlen nie może przedostać się do niższych partii układu oddechowego (Poznański chirurg). Wywołuje to niedotlenienie mózgu. Odzewem na niedotlenienie jest wybudzanie się ze snu. Jeśli zdarzenia takowe mają miejsce kilka razy w ciągu nocy, o świcie budzimy się niewyspani jak też bardziej zmęczeni aniżeli przed położeniem się do łóżka. A w rezultacie cierpimy na zaniki pamięci i zapadamy na schorzenia układu krążenia. Obturacyjnemu bezdechowi sprzyja otyłość i jest to zasadniczy, i najważniejszy element ryzyka (polecam tego laryngologa).
Choroby laryngologiczne dzieciaków są absolutnie inne niż dorosłych – dzieci rzadziej niż dorośli boleją na nowotwory, a np. nowotworów krtani, praktycznie się u nich nie napotyka. Jednakże schorzenia dzieci są na tyle charakterystyczne, że wymagają one profesjonalisty, który wspaniale zna ich etiologię, swoistość i leczenie.
2019/05/15, 07:41:01