Menu strony

Jak przyswoić sobie granie na bębnach?

Któż z nas, patrząc na klipy ulubionych wykonawców nie marzył choć raz o tym, żeby potrafić grać na jakimkolwiek instrumencie, mieć swoją kapelę, jeździć w trasy koncertowe, nagrywać albumy i wieść życie rockendrollowca? Chyba zdarzyło się to wszystkim. Wielu ludzi jednak poprzestaje na wyobrażeniach, a przecież zrealizowanie chociaż części jest tak proste|! W każdym wieku można nauczyć się grać i dołączyć do jakiegoś zespołu, albo wręcz stworzyć własny.

Sprawdź też

Dobre buty na każdą porę roku

komunia święta
Jeszcze u zarania lat 90-tych w naszym kraju, każda z kobiet posiadała po jednej parze obuwia na daną porę roku. Był to produkt dość drogi, zazwyczaj rzemieślniczo sporządzany, mało osób miało środki na więcej niż 3 pary.


Letnie festiwale muzyczne w Portugalii
To o czym marzą najczęściej faceci to nauka gry na gitarze elektrycznej. Natychmiast mają obraz sceny, piszczących fanek i ich samych z niesamowitą gitarą elektryczną, na której grają powalające solowe partie. Opanowanie instrumentu wymaga wysiłku. Tak naprawdę, by grać świetnie, trzeba długich miesięcy. Jeśli jednak zadowoli nas pobrzdąkanie z paroma kolegami parę razy w tygodniu - nie musimy spędzać nie wiedzieć ilu godzin na ćwiczeniach.

Jeśli marzenia o zrodzą się w naszej głowie za młodych lat możemy wykorzystać najlepszą opcję - to szkoła muzyczna Warszawa. Wymaga to naturalnie zdecydowania, cierpliwości i lat ciężkiej pracy, by szkołę tę skończyć, lecz jeśli mamy tę opcję - zdecydowanie warto. Nauka pod okiem muzyków najwyższej klasy da świetne efekty.

muzyka
Zanim jednak udamy się do sklepu muzycznego czy szkoły należy podjąć jedną ważną decyzję - który instrument kupić? Dobrze jest tu poprosić o poradę, do nauczyciela muzyki lub kogoś, kto graniem zajmuje się od długiego czasu. Z pewnością rozwieje nam wątpliwości. Na przykład - nauka gry na perkusji - wydaje się to dość łatwe, w końcu co za problem uderzać w bębny w danej kolejności. A tak naprawdę wymaga dobrej kondycji fizycznej, doskonałego poczucia rytmu i umiejętności bawienia się nim.

Jeżeli masz ochotę zgłębić większą ilość faktów na opisywane zagadnienie - poczytaj także wszystko, co Cię ciekawi na podobny temat.

A z tego większość adeptów bębnów nie zdaje sobie sprawy. Zastanówmy się zatem na czym chcielibyśmy grać, a następnie - po prostu się tego nauczmy!
Zaczerpnięte z: Music School
Opracowanie: Adam Kozłowski
2020/10/10, 07:19:04