Menu strony

Jak przyswoić sobie granie na bębnach?

Któż z nas, patrząc na klipy ulubionych wykonawców nie marzył choć raz o tym, żeby potrafić grać na jakimkolwiek instrumencie, mieć swoją kapelę, jeździć w trasy koncertowe, nagrywać albumy i wieść życie rockendrollowca? Chyba zdarzyło się to wszystkim. Wielu ludzi jednak poprzestaje na wyobrażeniach, a przecież zrealizowanie chociaż części jest tak proste|! W każdym wieku można nauczyć się grać i dołączyć do jakiegoś zespołu, albo wręcz stworzyć własny.

Sprawdź też

Zakup dobrych zamków Gerda

okna
Zepsute drzwi mogą być ogromnym koszmarem dla mieszkańców. Pół biedy, kiedy tylko się klinują przy otwieraniu, gorzej jednak gdy zamek zupełnie odmówi posłuszeństwa. Obecnie duże ilości kłopotów z wadliwym zamkiem mogą na szczęście pomóc rozwiązać przygotowani spece, do jakich warto zwrócić się czasami po wskazówkę.


Letnie festiwale muzyczne w Portugalii
To o czym marzą najczęściej faceci to nauka gry na gitarze elektrycznej. Natychmiast mają obraz sceny, piszczących fanek i ich samych z niesamowitą gitarą elektryczną, na której grają powalające solowe partie. Opanowanie instrumentu wymaga wysiłku. Tak naprawdę, by grać świetnie, trzeba długich miesięcy. Jeśli jednak zadowoli nas pobrzdąkanie z paroma kolegami parę razy w tygodniu - nie musimy spędzać nie wiedzieć ilu godzin na ćwiczeniach.

Jeśli marzenia o zrodzą się w naszej głowie za młodych lat możemy wykorzystać najlepszą opcję - to szkoła muzyczna Warszawa. Wymaga to naturalnie zdecydowania, cierpliwości i lat ciężkiej pracy, by szkołę tę skończyć, lecz jeśli mamy tę opcję - zdecydowanie warto. Nauka pod okiem muzyków najwyższej klasy da świetne efekty.

muzyka
Zanim jednak udamy się do sklepu muzycznego czy szkoły należy podjąć jedną ważną decyzję - który instrument kupić? Dobrze jest tu poprosić o poradę, do nauczyciela muzyki lub kogoś, kto graniem zajmuje się od długiego czasu. Z pewnością rozwieje nam wątpliwości. Na przykład - nauka gry na perkusji - wydaje się to dość łatwe, w końcu co za problem uderzać w bębny w danej kolejności. A tak naprawdę wymaga dobrej kondycji fizycznej, doskonałego poczucia rytmu i umiejętności bawienia się nim. A z tego większość adeptów bębnów nie zdaje sobie sprawy. Zastanówmy się zatem na czym chcielibyśmy grać, a następnie - po prostu się tego nauczmy!
Zaczerpnięte z: Music School
Opracowanie: Adam Kozłowski
2020/09/02, 07:18:04