Menu strony

Każde z narzędzi w zakładzie pracy powinno być zupełnie sprawne, żeby spełniało swoje najistotniejsze zadania

Wszystkie wózki stosowane w w logistyce i dziedzinach pokrewnych powinny zapełnić wyznaczone normy związane z bezpieczeństwem oraz higieny dokładnie wyznaczone przepisami bhp. Ten warunek dotyczy również pojazdów widłowych, czyli profesjonalnych pojazdów, które można spotkać w większości hal produkcyjnych i magazynów.

Wózek widłowy
Podstawowym warunkiem, który ma szansę decydować o tym, że wózek widłowy - (hyster) zostanie dopuszczony do użycia, jest jego doskonała sprawność. W celu zapewniania sprawności wózka musimy przeprowadzać rutynową konserwację i kontrole techniczne urządzenia. Musimy także pamiętać, że w porozumieniu z obowiązującymi przepisami złe jest stosowanie w zamkniętych pomieszczeniach wózków wydzielających spaliny zasilanych benzyną etylizowaną albo posiadającą pozostałe szkodliwe substancje.

Jeżeli chcesz poznać uzupełniające informacje na prezentowany tutaj wątek, to przeczytaj to ważne opracowanie - ono też jest warte uwagi.Wózki widłowe to maszyny, które mają szansę stworzyć wiele rozmaitych niebezpieczeństw w czasie pracy. Dlatego przestrzeganie większości przepisów które dotyczą bhp jest niezwykle ważne w czasie pracy z tymi wózkami. Przepisy dokładnie wyznaczają, kto może obsługiwać wózek widłowy. Jednym z podstawowych wymagań jest skończenie profesjonalnego kursu. Kurs na wózki widłowe obejmuje 48 godzin teorii oraz 15 godzin praktyki i musi być przeprowadzony zgodnie z programem przygotowanym przez Ośrodek Doskonalenia Kadr Ministerstwa Gospodarki.


Sprawdź też

Polecane szkolenia BHP w stolicy

extinguisher
Bezpieczeństwo oraz higiena pracy to niesamowicie istotna dziedzina w każdej branży. Jeśli chodzi o szkolenia BHP Warszawa proponuje bardzo szerokie możliwości, co dostrzegło kierownictwo dużej liczby firm już jakiś czas temu. Szkolenia dla młodzieży, w tym dla studiujących oraz dla osób dorosłych, zatrudnionych w różnego rodzaju korporacjach prowadzone są przez bardzo doświadczonych specjalistów. Nieustanne poszerzanie swoich horyzontów przez naszych specjalistów jest dostrzegalne w najwyższym stopniu, dlatego warto stawiać na najlepszych.
Wózek widłowy
użycie wózków widłowych w pracy nakłada określone wymagania na pracodawcę, który powinien ograniczać występowanie zagrożeń i zadbać o właściwy poziom bezpieczeństwa. Do jego zadań należy m. in. przeprowadzenie odpowiednich szkoleń, podczas których operatorzy wózków mogą zapoznać się z instrukcjami obsługi oraz sposobami prawidłowego użycia pojazdów, a także przepisami BHP.

Brak odnoszenia się do podstawowych zasad bhp może prowadzić do bardzo wielu niebezpiecznych sytuacji grożących życiu i zdrowiu pracowników. Właściwe szkolenia a także doskonały stan techniczny pojazdów jest warunkiem zachowania właściwego poziomu bezpieczeństwa wszystkich osób, które znajdują się na terenie danej firmy.
2018/11/23, 12:17:01