Menu strony

Na jakie szczegóły zwracać uwagę, kupując wózki widłowe używane?

W hurtowniach, magazynach lub większych sklepach nie da się obyć bez wózków widłowych, pomagających w przetransportowywaniu ładunków w odpowiednie miejsce. Nie zaliczają się do najtańszych urządzeń, toteż wielu ludzi decyduje się na wózki widłowe używane.
Wózki widłowe
Można je odnaleźć w firmach prowadzących skup tego typu sprzętu, przed kupnem zwracając uwagę na fundamentalne sprawy. Co do nich należy? Na pierwszym miejscu jest wybór skupu zapewniającego swoim klientom używany, lecz nadal znakomitej jakości sprzęt. Wózki widłowe używane - markowe używane wózki widłowe (skupwozkow.com.pl/) - powinny nadawać się do użytkowania bez konieczności ich remontowania czy dokupowania kolejnych części. Istotny jest też kontakt z firmą, dzięki któremu szybko ustalimy warunki dostawy oraz dowiemy się skrupulatnych informacji dotyczących konkretnego wózka. Sam wózek również bowiem musi spełniać wyznaczone przez klienta wymagania. Najważniejszym z nich jest udźwig sprzętu. Jeżeli zdecydujemy się na wózek z zza małym udźwigiem, nie będzie można podnosić cięższych palet, co znacznie przeszkodzi w wykonywaniu codziennej pracy. Należy dodatkowo pamiętać, iż ponadgabarytowe ładunki również muszą być przemieszczane przez wózki o większym udźwigu, ponieważ im większy udźwig, tym większa jest także wysokość ich możliwego uniesienia. Drugą sprawą jest wybór pomiędzy wózkiem elektrycznym a wózkiem z silnikiem diesela czy instalacją LPG.


Sprawdź też

Jakie znaczenie mają szkolenia dla rozwoju firmy i jej pracowników, jak dobrze wybrać szkolenia dla swojej załogi.

sala na szkolenia
Wielu ludzi jest zdania, że największym kapitałem większości firm są zatrudnieni tam ludzie. Można mieć najnowocześniejsze maszyny czy wydajne programy do zarządzania, ale jeżeli nie będzie ludzi, którzy będą w stanie z tego odpowiednio skorzystać, to niestety takiej firmie trudno będzie odnieść sukces. Niestety w Polsce nadal wielu właścicieli nie potrafi dostrzec tej ważnej zasady, traktując swoją załogę nie zawsze tak jak powinno.

wózki widłowe
Wózek elektryczny jest najlepszy do zamkniętych pomieszczeń, gdyż nie wydziela spalin, lecz potrzebuje kilkugodzinnego ładowania.

Jeśli nie masz pewności, czy umieszczone na tej stronie informacje są dość dokładne, to zobacz źródło, które zostało wykorzystane do napisania tego artykułu.

Jeżeli przemieszczasz towary na zewnątrz, korzystniejszy będzie wózek z silnikiem. Pamiętaj jednak, iż nie można wjeżdżać nim do budynków, ponieważ spaliny mogą spowodować zatrucie przebywających w nim osób. Ostatni wózek z instalacją LPG gwarantuje możliwość pracy tak samo w zamkniętych halach magazynowych, jak też na zewnątrz, toteż cieszy się sporą popularnością. Należy też mieć na względzie wybór właściwego masztu oraz ogumienia kół. Na płaskim terenie sprawdzą się nad wyraz żywotne opony superelastyczne, na bardziej wymagające tereny natomiast zalecane są opony pneumatyczne o wyższym stopniu amortyzacji. Znając powyżej przedstawione elementy bez kłopotu znajdziesz wózki widłowe używane, jakie spełnią twoje oczekiwania. Wybierz sprawdzony skup sprzętów, a wkrótce usprawnisz prace w swoim magazynie.
2018/11/30, 00:00:02