Menu strony

W jaki sposób znaleźć właściwy kierunek na uczelni?

Stało się! Zdałeś maturę i chcesz wybrać się na studia. Jednak do jakiego miasta się wyprowadzić, jakie studia rozważyć i jak dać sobie radę z naborem? To nie takie skomplikowane jak może się wydawać, ważny jest dobry plan działania.


Sprawdź uczelnie


Jak zwykle w szukaniu informacji, internet jako pierwszy przychodzi z pomocą.
Zastanów się w jakim mieście chciałbyś studiować najbardziej i wpisz w wyszukiwarce na przykład uczelnie Wrocław. W ten sposób zapoznasz się z propozycją edukacyjną we Wrocławiu. Zazwyczaj w każdym mieście jest parę uczelni o różnym charakterze - przyrodnicze, ekonomiczne, uniwersytety. Zobacz jakiego rodzaju kierunki oferują. Jeżeli nie jesteś pewien dokładnie na który kierunek studiów chciałbyś pójść, sprawdź co uczelnia proponuje dodatkowo. Możliwe, że znajdziesz studenckie organizacje, które przeprowadzają ciekawe projekty albo dają propozycje perspektywicznych praktyk albo wyjazdów za granicę. Taka dodatkowa działalność, w którą możesz angażować się w trakcie studiów może zaprocentować w przyszłości i dać ci perspektywę na bardziej rozwijającą pracę po skończeniu nauki. Jeżeli posiadasz taką możliwość, koniecznie udaj się na targi uczelni wyższych, gdzie swoją ofertę przedstawiają różne uczelnie Wrocław jest jednym z kilku miast, gdzie tego typu targi mają miejsce. Przeważnie jest możliwość, by poznać tam osoby, które mogą opowiedzieć więcej o danym kierunku , czasem pojawiają się absolwenci, których można zapytać o perspektywę pracy po skończeniu danej uczelni czy kierunku oraz zweryfikować swoje wyobrażenia o samym zakresie materiału i poziomie. Bardzo prawdopodobne, że po tych spotkaniach, stwierdzisz, że chcesz iść na całkiem odmienny kierunek niż początkowo zakładałeś.


Zgromadź dane o kierunku


półka z książkami


Nadszedł termin decyzji. Wybrałeś uczelnię oraz wybrałeś, że anglistyka Wroclaw jest tym, co chcesz studiować. Spróbuj poszukać informacji na temat tego kierunku na każdej z uczelni, na której jest dostępny. Zdarza się, że zakres materiału jest zróżnicowany lub któraś z placówek posiada lepszych prowadzących. Dobrze jest dojść do osób, które skończyły konkretny kierunek stosunkowo niedawno, by spytać o doświadczenia oraz dokładnie rozważyć swój pomysł. W momencie, gdy już będziesz zdecydowany, zweryfikuj regulamin rekrutacji oraz przypilnuj dat złożenia aplikacji. Warto także zastanowić się jak wyobrażasz sobie studiowanie - czy chciałbyś robić to w trybie dziennym i doświadczyć, jak to jest żyć studenckim życiem czy jednak wolisz studiować weekendowo i równolegle zbierać zawodowe doświadczenia. Kiedy otrzymasz już odpowiedź o dostaniu się na uczelnię, spróbuj poszukać osób, które będą z tobą na roku. Super jest się wcześniej poznać, by pierwszy raz na uniwersytecie poczuć się już swobodniej. Oczywiście, media społecznościowe mogą przyjść z pomocą.
Szukaj pod hasłem anglistyka Wroclaw, możliwe, że okaże się, że ktoś pomyślał o utworzeniu tego typu grupy i wystarczy tylko do niej się przyłączyć, by poznać ludzi, którzy będą dzielić z tobą studencką przygodę. Nie bój się również samodzielnie odszukać osób z listy studentów oraz zorganizować spotkanie. Będziesz zaskoczony jak dużo osób będzie chętnych.
2019/01/11, 22:01:01