Menu strony

Zimowe na letnie, czy może czas już zmienić opony na nowe

Dzisiaj posiadanie dwóch kompletów ogumienia (a coraz częściej dwu kompletów kół) jest coraz popularniejsze. I świadomość nasza jest pod tym względem duża, a i producenci opon zmodyfikowali swe produkty pod takim kątem. Nie będziemy tutaj pisać o wymianie opon z zimowych na letnie, czy odwrotnie, a o wypadkach, kiedy należy czy warto przemyśleć wymianę opon na nowe opony. Te sytuacje to przebicie opony. Najczęstszą tego przyczyną bywa gwóźdź w oponie.


opony samochodowe
Nowoczesne opony są niezwykle wytrzymałe. Kiedy ostatnio zmieniałeś koła? Dawno czy wcale, nie prawda? To w związku z tym większość producentów wymienia w nowiutkich samochodach koło zapasowe na zestaw do reperacji. Kiedy jednak przebijesz oponę czeka cię jej reperacja lub wymiana. Możemy to zrobić w specjalnym serwisie wymiany opon. (opony terenowe) Zawodowiec oceni, czy opona opony przemysłowe dystrybutor kwalifikuje się do reperacji czy wymiany.

Przedstawione tu wiadomości zainspirowały Cię tak mocno, że pragniesz przeczytać więcej? Zapraszamy więc do kolejnej witryny. Tam stworzyliśmy istotne omówienie (https://sportwheels.pl/pol_m_felgi_aluminiowe_felgi-aluminiowe-16-3868.html).

Przy koniecznej wymianie proponowana jest dla komfortu oraz bezpieczeństwa jazdy zamiana obydwu opon na tej samej osi.

Kolejnym takowym przypadkiem będzie zużycie bieżnika. Skontrolowanie stopnia wyczerpania bieżnika ogumienia jest standardową czynnością w trakcie okresowych kontroli pojazdu w serwisie.

Następnym takim przypadkiem są opony ze zmianami starzeniowymi. Guma opon z racji upływu czasu ulega zmianom starzeniowym. Zmiany owe mogą objawiać się szczelinami lub odkształceniami na obrzeżnych obszarach opony. Znaczne przemiany zmęczeniowe mogą nadwątlać przyczepność opon. Fabrykanci opon polecają, by po 5-ciu latach eksploatacji poddawać ogumienie kontroli serwisowej minimum raz do roku. Według wytwórców, opony używane przez przynajmniej 8 lat od daty produkcji muszą być bezwzględnie wymienione na nowe opony, nawet kiedy prezentują się dobrze. Zaleca się ich zamianę na nowe opony max po 8 latach użytkowania wychodząc z słusznego domniemania, że gumy w sposób bezpośredni mają wpływ na bezpieczeństwo nasze oraz osób z nami jeżdżących, a też dalszych użytkowników dróg. Autor:


opony Pirelli
Pamiętajmy że wszystkie koła pojazdu muszą zostać wyposażone w opony tego samego rodzaju. Tylko wówczas można mieć nadzieję na najlepsze osiągi. Niezwykle jest istotnym, ażeby dobrać najlepsze opony do swojego pojazdu. Dobrze jest skorzystać z porad specjalistów.
2020/10/09, 08:41:03