Menu strony

Warto zapoznać się z żydowską kulturą

Dużo rozprawia się rzecz jasna o polskich placówkach, ponieważ to przede wszystkim do nich należą nasze pociechy.
Coraz częściej mówi się także o szkołach angielskich, gdzie wszystkie lekcje są wykładane właśnie w tym języku, a idzie tu głównie o jego dokładniejszą naukę, tak aby w przyszłości sporo lepiej się nim posługiwać, a co się z tym łączy, by również posiadać większe możliwości na odszukanie fajnej i pociągającej pracy.Możemy zapisać dziecko do żydowskiej szkoły
Mimo wszystko tak rzeczywiście całkiem niedużo ludzi orientuje się, iż istnieje szkoła Żydowska we Wrocławiu. Utworzona w 1997 roku przez zasłużonego działacza żydowskiego Jerzego Kichlera wraz z rabinami oraz fundacją, weseli się obecnie wielkim zaciekawieniem.
zdjęcie
Na początku mieściła się w mieszkaniu, potem wykupiono jeszcze jedno piętro, w pewnym momencie uczniów było tak wielu, iż byli oni przeprowadzeni do budynku w którym kiedyś również mieściła się renomowana szkoła żydowska. W tym momencie szkoła ta swoją placówkę posiada w eleganckiej willi należącej do dwóch braci architektów, którzy są żydowskiego pochodzenia.

Sama wiedza to nie wszystko
Poza ogólną wiedzą, jaką uczniowie przeważnie zdobywają w szkole, tutaj zwraca się także spory nacisk na wrażliwość i talent.http://maleskrzaty.pl/ (dowiedz się więcej)Są one rozbudowywane, do każdego ucznia pochyla się indywidualnie oraz jeżeli tylko posiada on jakieś kłopoty z opracowywanym produktem czy z dalszym rozwijaniem własnych talentów, to wciąż może liczyć na wiedzę ze strony oddanych nauczycieli. Koniecznie trzeba wspomnieć, że szkoła (zobacz https://super-edu.pl/korepetycje/matematyka/dabrowa-gornicza) pokazuje wartości w zgodzie ze swoją nazwą, która w języku żydowskim oznacza „pokój wam” - przeczytaj więcej na


Trzeba bliżej poznać jej program
Kiedy uważamy, że to dobre miejsce dla naszego dziecka, jeżeli kultura żydowska jest nam naprawdę bliska oraz chcemy, by nasze dziecko nie tylko przyswajało wiedzę, lecz też by wraz z pozostałymi uczniami oraz gronem pedagogicznym świętowało żydowskie święta, to z pewnością przynależność do tej szkoły będzie najwspanialszą decyzją, jaką będziemy mieli okazję podjąć w związku z jego nauczania. Zwłaszcza, że poza jego umysłem, właściwie rozwijany i rozbudowywany będzie także jego duch, jak i wartości, które będzie szanował.
2022/05/13, 14:03:06