Menu strony

Smaczne ciasto czekoladowe jest idealne na każdą okazję

Niektóre potrawy nie tylko pysznie smakują, lecz posiadają też funkcję symboliczną. Do takich na pewno powinniśmy zaliczyć tort czekoladowy. O jakim symboliczności można tu powiedzieć? Wprawdzie niełatwo wskazać jakieś ścisłe znaczenie, jedno jest za to pewne: tort czekoladowy pasuje doskonale na praktycznie każdą istotną okazję. To wyraz wdzięczności, miłości lub podziwu. Kiedy warto postawić właśnie na pyszne czekoladowe ciasto?
Rynny w kolorze czekoladowy brąz są doskonałą dekoracją fasady
Najbardziej stereotypową okazją są urodzinylub imieniny. Tort zawsze sprawdzi się świetnie w roli prezentu. Może być główną atrakcją rato (zobacz odwiedź serwis) jedynie dodatkiem do pozostałych prezentów. Tak czy inaczej na stole przypadnie mu szczególnie ważne miejsce i wszyscy będą chcieli sięgnąć po następne kawałki. Tort czekoladowy to tak uniwersalny przysmak, iż przypadnie do gustu praktycznie każdemu. W związku z tym to również bezpieczny podarunek. Osoba która otrzyma tort będzie z pewnością usatysfakcjonowana, a także zaproszeni na przyjęcie z chęcią skosztują tortu.


Kolejnym idealnym pretekstem do podarowania komuś tortu z czekolady jest powitanie. Twój znajomy a może przyjaciel przybywa do domu z dalekiej podróży? Wobec tego dobrze jest go powitać czekoladowym akcentem. Tort pasuje do tej roli najlepiej. W dodatku ciasto zawiera spore ilości glukozy, a to oznacza świetnie postawi na nogi osobę zmęczoną podróżowaniem. Jeśli dołożysz do tego aromatyczną kawę, możesz liczyć, że powitanie po długiej przerwie będzie szczególnie udane.


Ciasto czekoladowe okaże się również perfekcyjnym podarunkiem wówczasy, kiedy bliska Ci osoba dojdzie do czegoś ważnego w pracy raty (zobacz pełna treść) w życiu prywatnym. Ciasto dobrze jest zjeść z okazji awansu w pracy czy zaręczyn. W ten sposób warto uczcić również sukcesy w prowadzeniu własnej działalności.Jak nie dekorować pokoju gościnnego?


Sprawdź też

Gdy pragniemy zaprosić przyjaciół na ważną uroczystość familijną, zamawiamy eleganckie zaproszenia

Zaproszenia na ceremonie familijne możemy z grubsza podzielić między dwa zbiory: te przeznaczone dla dzieci i te zaprojektowane dla dorosłych. Takie ważne wydarzenia, jak chrzest bądź ślub, a także jego jubileusz, wymagają, żeby gości zapraszać w nadzwyczajny, czyli uroczysty sposób. Elegancko wykonane zaproszenia daje się osobiście w czasie zapowiedzianej wizyty. Żeby jeszcze bardziej uwypuklić podniosły charakter samej czynności zapraszania, niektóre pary narzeczeńskie wręczają samodzielnie zrobione zaproszenia. Jednakże lwia większość młodych kobiet preferuje zamówić profesjonalne druki.
2018/02/23, 14:14:02